Dojazd

Po pierwsze z Barcic* jest wszędzie blisko 🙂  Tak samo blisko mamy nad Bałtyk jak nad Adriatyk 🙂 co widać (mniej więcej) na załączonym obrazku :). Jeszcze bliżej jest nad „węgierskie morze” czyli nad Balaton, ale najbliżej to jednak mamy w góry !!! Wręcz nieprawdopodobnie blisko, ale cóż się dziwić skoro festiwal odbywa się w sercu Beskidu Sądeckiego czyli w naszych ukochanych Karpatach.

* W urzędowym spisie miejscowości widnieją Barcice (do 2011 r Barcice Górne) i Barcice Dolne, a na niektórych drogowskazach ostała się jeszcze nazwa Barcice Górne. Na szczęscie większość ludzi używa skróconej nazwy Barcice, … i już.

Samochodem

Orientacyjny czas przejazdu samochodem za Google Maps do poszczególnych miast jest następujący:

 • Belgrad (SR) 756 km 8 h 17 min
 • Gdańsk 704 km 7 h 58 min
 • Guca (SR) 907 km 10 h 29 min
 • Katowice 190 km 2 h 19 min
 • Kraków 122 km 1 h 45 min
 • Łódź 383 km 4 h 33 min
 • Keszthely (HU) 674 km 6 h 36 min
 • Lewocza (SK) 93 km 1 h 32 min
 • Lublin 314 km 4 h 42 min
 • Magadan (RU) 11677 km 144 h
 • Mnisek granica z SK 16 km 0 h 15 min
 • Nowy Sącz 14 km 0 h 18 min
 • Poznań 563 km 6 h 15 min
 • Rzeszów 149 km 2 h 27 min
 • Santiago de Compostella (SP) 3170 km 28 h
 • Sarajevo 952 (BiH) km 11 h 08 min
 • Skopje (MC) 1186 km 12 h 31 min
 • Sygiet Marmaroski (RO) 516 km 7 h 02 min
 • Stary Sącz 6 km 0 h 07 min
 • Szczecin 777 km 8 h 14 min
 • Warszawa 363 km 5 h 18 min
 • Wrocław 380 km 4 h 00 min

Barcice-odległosci-kręgi

Większość z Was posiada nawigację z gps-em więc podajemy współrzędne geograficzne :
49°31’25.00’’N – 20°39’40.00’’E

UWAGA: dojechać możecie też łącząc się w grupy w istniejaym na rynku od klku lat serwisie BlaBlacar.pl

To jakby specjalnie dla Was przygotowany patent na łączenie osób zainteresowanych dotarciem na Festiwal prywatnym samochodem, z kimś kto posiada wolne miejsce. Testujcie, zgłaszajcie wolne miejsca! To działa! Dodatkowo, miejscem w którym często pojawiają się wasze oferty wolnych miejsc w samochodzie jest wydarzenie na FB. Im bliżej festiwalu
Sprawa nie jest błaha, bowiem jako festiwal przyjazny środowisku mamy pewien problem z używaniem samochodów przez pojedyncze osoby. Dlatego promować będziemy w pierwszej kolejnosci transport publiczny, w dalszej docieranie do nas prywatnymi samochodami z kompletem pasażerów. Natomiast zniechęcać Was będziemy do modelu „jeden samochód – jeden festiwalowicz”.

INNE OPCJE DOJAZDU

Kolej

Szokująca prawda! Do Barcic można dojechać koleją!!! wybudowaną przez służby najjaśniejszego Cysorza Franciszka Józefa. Przystanek PKP w Barcicach położony jest na trasie kolejowej Tarnów- Krynica. W chwili obecnej liczba połączeń Barcic z Krakowem i resztą kraju nie jest zbyt imponująca, ale już sąsiedni Stary i Nowy Sącz mają bezpośrednie połączenia z Warszawą, Gdańskiem i Gdynią !!! Warto pamiętać że trwa przebudowa torów w Krakowie (między stacją Kraków Główny i Kraków Płaszów), co powoduje pewne utrudnienia w ruchu i ograniczenia w niektórych porach dnia). Ale za to jest HIT !!! w Dolinie Popradu trwa prawdziwe odrodzenie kolei (nie wiadomo na jak długo i czy to trwała tendencja) w zamian za zamknięcie kluczowego mostu drogowego w centrum Nowego Sącza. Letni rozkład pociągów kursujących w Dolinie Popradu zamieszczamy poniżej.

Zmian rozkładu jazdy jest dużo i są częste, dlatego polecamy korzystanie ze strony http://rozklad-pkp.pl/ i ew. tamże sprawdzanie aktualnych połączeń i kupowanie biletów.

Połączenia całkiem dobrze zgrywają się z programem festiwalu. Bezpośredni rany pociąg z Krakowa do Barcic (o godz. 5:41) jest zdecydowanie najszybszy (podróż trwa 2 godz 58 min), kolejny o godz 8:18 trwa nieco dłużej 3 godz 21 min, ale za to nie trzeba wstawać tak wcześnie rano. Potem następuje wspominana przerwa remontowa której konsekwencją jest brak bezpośrednich połączeń z Krakowa (są tylko z Tarnowa) a kolejny (ostatni bezpośredni pociąg) z Krakowa to pociąg popołudniowy wyjeżdżający z Krakowa Głównego o godz. 16:39 i dojeżdżający do Barcic o godz. 19:47. Wcześniej do dyspozycji są połączenia z przesiadka w Tarnowie.

Chcąc zdążyć na czwartkowe koncerty (które zaczynają się o 18.00) z Krakowa trzeba wyjechać najpóźniej o godz. 13:23 ( w Barcicach będziemy wtedy o 17:45)  a z Warszawy o 10:45 (również zdążymy na 17:45).
Najszybsze znalezione przez nas połączenie z Warszawy do Nowego Sączu w dniu 30 sierpnia (z przesiadkami) trwa 5 godz. 36 min. Odjazd z Warszawy Centralnej o godz. 8:45 przyjazd do Nowego Sącza o godz. 14:21.

Sporo emocji budzą zawsze powroty. Opcji powrotów do Krakowa czy Tarnowa jest sporo. My skupiliśmy sie na znalezieniu wygodnych powrotów na dalszych trasach. I tak do Warszawy dotrzemy wieczorem (na godz. 22:15) jeśli z Barcic wyjedziemy o godz. 15:57
Żeby dotrzeć wcześniej musimy też wcześniej wyjechać np. o godz. 13.53 (wtedy do Warszawy Centralnej dotrzemy na godz 20:20) z dwoma przesiadkami w Tarnowie i Krakowie.
Wyjazd tym samym pociągiem (z Barcic o godz 13.53) umożliwi nam doracie przed północą nawet do Gdyni!!! (z dwoma przesiadkami dotrzemy na godz 23:50), kto nie lubi się przesiadać może rozpocząć podróż w pobliskim Starym Sączu o godz. 22:13 a do Gdyni dotrze bez przesiadek następnego dnia o godz. 10:11.

Z ostatniej chwili: Organizatorzy festiwalu prowadzą zaawansowane rozmowy z dyrekcją Kolei Małopolskich w sprawie uruchomienia specjalnych nocnych pociągów po koncertach z Barcic w stronę Nowego Sącza i Rytra.

Autobus

Duży wybór połączeń oferuje komunikacja autobusowa. Autobusem do Barcic można dojechać bez trudu z Nowego Sącza (częste połączenia w kierunku na Rytro, Piwniczną), ale UWAGA! znacznie więcej połączeń jest w dni robocze jak w soboty i niedziele. Hitem jest bardzo chwalona lina SZWAGROPOL, która obsługuje m.in. trasę z Krakowa do Piwnicznej, co jest zdecydowanie najlepszą propozycją na szybkie i bezpośrednie dotarcie z Krakowa do Barcic w ok. 2 h i 40 minut bez względu na dzień tygodnia. Autobusuów jest sześć dziennie!!! i wyjeżdżają z Krakowa o 9:15, 10:50, 13:35, 17:15, 18:45 i 21:30. Powroty tą samą linią są o 5:18, 06:48, 9:38, 13:43, 15:58 i 18:28. Wsiadać i wysiadać należy na przystanku Barcice Kościół. Stąd pieszo ok 700 m do wioski festiwalowej.

szwagropol bus

Warto zaraz po zakupieniu karnetu na festiwal za 19 zł/os kupić sobie bilety w przedsprzedaży internetowej na stronie przewoźnika >>> http://sklep.szwagropol.pl/. Przedsprzedaż już działa. Im bliżej festiwalu tym o bilety może być trudniej zwł. w dniach przyjazdów i powrotów.
Jeśli dotrzecie na Dworzec PKS w Nowym Sączu, to do Barcic dostaniecie się którymś z autobusów PKS (kierunek na Piwniczną) albo autobusem MPK nr. 11 (przystanek na Alejach Wolności po drugiej stronie ulicy)

kliknij żeby powiększyć

Autobusy i tzw. busiki to również najbardziej elastycznych lokalny środek lokomocji do poruszania się na miejscu po Beskidzie Sądeckim. Poniżej udostępniamy przykładowe rozkłady jazdy w Barcic do Nowego Sącza obsługiwane przez MPK w Nowym Saczu (linia 11) oraz firmę Mar-Pol.

Barcice 11_1467401046631919_1438462146027910897_n

Reasumując. Jeśli przybywasz z bardzo daleka i nastawiasz się na podróż z przesiadkami kieruj się najpierw na Kraków, a potem na Piwniczną (z ew. przejazdem przez Nowy Sącz). Kolej ma swoich zwolenników i jest to środek lokomocji w którym raczej nie zdarza się, żeby ktoś nie został wpuszczony do pojazdu, ale szybsze zapewne okaże się połączenie autobusami nawet jeśli przyjdzie Ci podróżować z przesiadką w Nowym Sączu, lub innym mieście. Bardzo specyficznym dniem jest 3 września. To ostatni dzień wakacji i można spodziewać się wzmożonego powrotu do domów. Warto zawczasu zaplanować powrót po festiwalu do domu zwł. w tym dniu. No chyba, ze komuś wybitnie się nie spieszy i planuje jeszcze „poszwędać się” po Beskidzie Sądeckim :-).

Lokalizacja wioski festiwalowej

Na zdjeciu ponizej prezentujemy kluczowe miejsce w centrum wsi, gdzie skręcacie z drogi Nowy Sącz – Piwniczna na Wolę Krogulecką, żeby przedostać się na drugą strone Popradu i dotrzeć do wioski festiwalowej (800 m).
To miejsce łatwo rozpoznacie po charakterystycznym wysięgniku, na którym umieszczono znak „przejście dla pieszych, to jedyna taka konstrukcja w Barcicach. No i drugi niezwykle oryginalny element to reklama: „Welcome to fabulous Las Vegas Nevada”, Nie pytajcie dlaczego?, tak jest i … już.

barcice 1

Kolejny bardzo charakterystyczny element na naszej drodze to most na Popradzie!. Musisz go zobaczyć (i przekroczyć). Brak mostu (ok 300 m od skrętu) to 100% pewności, że coś poszło nie tak :-). Natomiast jeśli jesteś na moście to znak, że do miejsca gdzie odbywa się festiwal Pannonica jest już bardzo niedaleko.  Ok 150 m za mostem skręcasz (idąc pieszo, bo obowiązuje zakaz wjazdu) w lewo w PIERWSZĄ ASFALTOWĄ dróżkę i po dalszych ok 150 m dotrzesz do wejścia głównego W1, dostrzeżesz festiwalową łąkę, gdzie stoi scena, zauważysz „Stodołę w Odnozynie” i pole namiotowe. Jadąc samochodem nie skręcasz w tę asfaltową dróżkę w lewo (bo obowiązuje zakaz wjazdu) tylko udajesz się prosto na duży „zielony” parking. Parking jest po lewej stronie, odnajdujesz w odległości ok. 250 m oznakowany wjazd na parking i …. jesteś u celu !!! Do wioski festiwalowej prosto z parkingu wejdziesz przez wejście W2.

Barcice lokalizacja 1