Ekspert Karol odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące spraw organizacyjnych (aktualizacja 31.08.2021)

Przed Festiwalem w 2019 r nasz poprzedni Ekspert Filip odpowiadał na najczęściej zadawane pytania. Zebraliśmy je tutaj w jednym miejscu, żeby rozwiać Wasze wątpliwości.
Uwaga: niektóre porady utraciły na aktualności w roku 2021 r w związku z sytuacją epidemiczną i licznymi obowiązkami i ograniczeniami nałożonymi na Organizatorów i Uczestników wydarzeń plenerowych, ale poprosiliśmy Eksperta Karola, który dla nas zaktualizował odpowiedzi w ten sposób, że są znowu aktualne w 2021 roku!

Pyt. 1. Kupiłem bilet przez Internet. Dostałem e-maila potwierdzającego. Czy to jest mój bilet ? Czy to wszystko ?
Odp. TAK, Potwierdzenie z e-maila jest biletem elektronicznym (podobnie jak np. w tanich liniach lotniczych). Można wydrukować potwierdzenie i zabrać ze sobą albo użyć ekranu swojej komórki. Rolę biletu elektronicznego pełnią zamiennie albo sms z kodem pokazany na ekranie komórki albo wydruk z potwierdzeniem. Jeden lub drugi pokazujemy przy wejściu do wioski festiwalowej i tu wymieniamy go na opaskę na rękę, którą nosimy przez cały czas trwania festiwalu. W związku z ubiegłorocznymi doświadczeniami opaski będą wyrywkowo sprawdzane przez służby porządkowe również u osób przebywających na terenie wioski festiwalowej. Zabezpieczcie swoje smsy i e-maile z potwierdzeniem przez skasowaniem albo zróbcie sobie kopie bezpieczeństwa. Utrata dowodu zakupu ma bowiem przykre konsekwencje (patrz punkt 24).

Pyt. 2. Gdzie mam odebrać opaski? Przy wejściu, w kasie?
Odp. Dokładnie tak! W budce (kasie) przy głównym wejściu do wioski festiwalowej (W). Posiadacze karnetów na cały festiwal odbiorą swoje tekstylne opaski w kolorze pomarańczowym (ze specjalnym etno-wzorem) i zobowiązani są je nosić na ręce i okazywać służbom porządkowym i informacyjnym podczas trwania całego festiwalu zwł. przy punktach kontroli opasek.  Z doświadczenia wiemy, że tuż przed rozpoczęciem koncertów przy kasie robi się „wąskie gardło”. Dlatego, kto ma możliwość powinien postarać się przybyć wcześniej, np. ok. 14.00- 16.00, wtedy wejście do wioski festiwalowej odbywa się dużo płynniej. Wstęp na festiwal i odbiór opasek dla Posiadaczy karnetów i biletów na 8. Pannonica Festival umożliwiamy od czwartku (2.09.2021) od godziny 12.00, Wtedy zostanie otwarta kasa biletowa.
W związku z podleganiem pod przepisy o imprezie masowej zmuszeni jesteśmy lepiej kontrolować wnoszenie alkoholu przez uczestników festiwalu. To również może doprowadzić do zmniejszenia przepustowości przy wejściu.

Pyt. 3. Czy to prawda, że w 2021 r Pannonika jest tylko dla osób zaczepionych?

Nie. Nie jest to prawda. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami w Festiwalu Pannonica może uczestniczyć (tak samo jak we wszystkich innych plenerowych imprezach masowych w POLSCE!!!!) do 250 osób niezaszczepionych. Limit 250 osób niezaszczepionych został osiągnięty już w czerwcu 2021 r, dlatego obecnie w sprzedaży pozostały wyłącznie karnety i bilety z puli dla osób zaszczepionych.
O przepisach i dostępnych limitach nie decydują Organizatorzy tylko Rząd RP wydający rozporządzenia. Organizatorzy mogą te przepisy lekceważyć (i narażać się na konsekwencje takie jak zakaz organizacji imprez w przyszłości) albo je respektować. My jesteśmy tym drugim przypadkiem.

Pyt. 4. Jestem posiadaczem karnetu z puli dla osób zaszczepionych, jakie dowody/ zaświadczenia o zaszczepieniu powinienem przedstawić przy wejściu do wioski festiwalowej?

Organizatorzy imprez takich jak nasza nie zostali wyposażenie w żadne kompetencje umożliwiające kontrolowanie dokumentów zaświadczających o posiadaniu pełnej ochrony w postaci przyjęcia 2 dawek szczepionki przeciw COVID-19 przez uczestników imprezy. Dlatego jedynym wymaganym dokumentem będzie oświadczenie uczestnika o posiadaniu ochrony w postaci przyjętej szczepionki przeciw COVID-19. Oświadczenie trzeba będzie zostawić u Organizatora przy wejściu do wioski festiwalowej w momencie sczytywania kodu Ekobilet. Osoby, które złożą oświadczenie że nie są zaszczepione przeciw COVID-19 nie będą mogły uczestniczyć w festiwalu jeśli posiadają bilet/karnet z puli dla zaszczepionych bez prawa do odszkodowania.  Oświadczenia uczestników będą przechowywane przez 14 dni, po czym zostaną zniszczone.

Pyt. 5. Czy wymagane jest noszenie maseczek, np. podczas koncertów? jak zachowywać dystans?

Ponieważ koncerty odbywają się na otwartej przestrzeni maseczki nie są wymagane. Polecamy jednak  zachowanie zwiększonego dystansu i unikanie większych skupisk. Osoby ostrożne powinny unikać skupiska przed sceną. Można zabrać ze sobą na festiwal kocyk i rozłożyć go na trawie , będzie to znaczyło, że taka osoba rezerwuje dla siebie na wyłączność powierzchnię kocyka (ok 1m2 / osobę) . Oczywiście nie ma sensu rozkładanie kocyka przed samą sceną, ale w terenie gdzie przebywać będą uczestnicy koncertów znajdziecie wiele stref, które będziecie mogli przejąć we władanie tylko dla siebie.

Pyt. 6. Jestem posiadaczem podwójnego karnetu. Jednak druga osoba, nie może dotrzeć ze mną o tym samym czasie. Jak można rozwiązać tego typu sytuację ?

Nie jest to konieczne! – pierwsza osoba pokazuje przy wejściu swój kod i zgłasza, że chce odebrać tylko jedną z dwóch opasek, Osoba sczytująca kod odznacza tylko jedną odebraną opaskę. Druga osoba bez przeszkód odbiera swoją opaskę wtedy, gdy dotrze do wioski, bo kod w dalszym ciągu jest aktywny i przy sczytaniu pokaże się informacja, że osoba, która go teraz pokazuje jest uprawniona do odbioru tylko jednej opaski.

Pyt. 7. Nie zdecydowałem się na zakup biletów w przedsprzedaży. Czy będę mógł kupić bilet na miejscu (np.  w kasie) ?
Odp. TAK.
Oprócz przedsprzedaży planujemy także sprzedawać karnety i bilety kasie podczas trwania festiwalu, przy jedynym wejściu do wioski festiwalowej (W).
Ale pragniemy zaznaczyć, że konsekwentnie promujemy przedsprzedaż jako podstawową i preferowaną formę zakupu. Dla organizatorów każdy karnet zakupiony w przedsprzedaży to miód na serce.

Pyt. 8. Co będzie jeśli np. zgubię opaskę? czy dostanę duplikat?
Odp. NIE,
Nie będziemy wydawać duplikatów. Technologia produkcji bezpiecznych opasek wejściowych wyklucza z jednej strony przypadkowe zniszczenie opaski (opaska jest trwała i wodoodporna) a z drugiej strony wyklucza zdjęcie opaski bez jej zniszczenia (w celu np. przekazania jej innej osobie). Prawidłowo założona opaska nie ma prawa również spaść z ręki. Dlatego opaski na rękę są powszechnie stosowane jako wielokrotne bilety wstępu na takich imprezach jak np. festiwale. Podsumowując: posiadacz opaski powinien dbać, by nie uległa ona zniszczeniu (co nie jest takie trudne):)

Pyt. 9. Czy zapewniacie wyżywienie ?
Odp. TAK.
Koncerty trwają prawie 6 godzin dziennie. Dlatego zawarliśmy kilkanaście 30 umów z różnymi firmami gastronomicznymi i innymi podmiotami, które mają zapewnić Wam smaczne posiłki podczas festiwalu (również wegańskie). Gastronomiczna oferta Pannoniki ma naprawdę wielu fanów! Dlatego nie musicie martwić się o ciepłe posiłki, a ich wybór i jakość są wysoko oceniane przez uczestników festiwalu. Nie musicie nigdzie biegać, bo wszystko co człowiekowi potrzebne jest do życia (w dziedzinie jedzenia i picia) znajdziecie na miejscu w wiosce festiwalowej. Między koncertami będą przerwy techniczne ok. 20 minut, w sam raz żeby posilić się. Osobna sprawa to śniadania, temat ważny zwł. dla mieszkańców pola namiotowego. Na śniadania zapraszamy pomiędzy godz. 8.30 a 10.30 (w piątek, sobotę i niedzielę także). Wyżywienie oczywiście jest płatne przez uczestników we własnym zakresie. Posiłki są świeże smaczne i urozmaicone. No i niedrogie.

Pyt. 10. Czy można wnosić własny alkohol na teren wioski festiwalowej?
Odp. NIE.
Na terenie wioski festiwalowej obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia i spożywania własnego alkoholu / nie zakupionego na stoiskach na terenie wioski festiwalowej. Alkohol nielegalnie wnoszony do wioski festiwalowej będzie konfiskowany przez służby porządkowe przy wejściu oraz podczas trwania festiwalu na terenie wioski festiwalowej i na polu namiotowym. W pierwszej kolejności dotyczy to piwa w puszkach i butelkach, jak również innych rodzajów alkoholu nie dostępnego na oficjalnie działających stoiskach gastronomicznych. Te i inne kwestie porządkowe zostały uregulowane w Regulaminie Festiwalu. Niestety ilość pozostawionych butelek i puszek na polu namiotowym w ubiegłym roku wymusza na nas zaostrzenie działań prewencyjnych.
Kupując alkohol na oficjalnych stoiskach w wiosce festiwalowej wspierasz Festiwal Pannonica i jego oficjalnych partnerów (Browar Trzech Kumpli). Przemycając na teren wioski festiwalowej inny alkohol wyrażasz swoje lekceważenie dla Organizatorów oraz dla  innych członków festiwalowej społeczności.

Pyt. 11. O której rozpoczynają się koncerty ? i o której godzinie orientacyjnie się kończą ?
Odp. Koncerty rozpoczynamy w czwartek i piątek o godz. 19.00, natomiast w sobotę o godz. 18.00.  Koniec koncertów planowany jest przed nastaniem północy z tolerancją plus/minus 15 minut.
Udzielona nam zgoda na organizację imprezy masowej zakłada pewien bufor na nieprzewidziane wydarzenia i zakłada definitywne zakończenie koncertów na głównej scenie przed godz. 0.30.

Pyt. 12. Jak dojechać na Wasz festiwal? i co gorsza jak z niego wrócić w ostatnim dniu wakacji?
Opcji dojazdu jest naprawdę sporo. Z powrotami w tym roku również nie powinno być problemu, bo oprócz 6 autobusów Szwagropolu z Krakowa do Barcic kursują także pociągi (linia Kraków – Krynica).  W roku 2021 nie planujemy uruchamiać pociągu festiwalowego. Spowodowane jest to mniejszą niż w poprzednich latach (przed pandemią) skalą festiwalu.

Pyt. 13. Czy gwarantujecie miejsce na polu namiotowym?
Odp. TAK, mamy w tym temacie dobre wiadomości. Ponieważ pole namiotowe jakiś czas temu powiększyło znacznie swój areał, a dodatkowo tegoroczny festiwal będzie jednak mniejszy niż np. w 2018 czy 2019 r to ugościmy na nim wszystkich posiadaczy karnetów oraz tzw. Drużynę Pierścienia. Obowiązuje zryczałtowana opłata 90 zł bez względu na ilość dni/nocy spędzonych na polu. Posiadacze karnetów (z polem namiotowym) otrzymają specjalne brązowo-zielone opaski UV na rękę poświadczające prawo do legalnego przebywania na polu namiotowym. Na terenie pola namiotowego obowiązuje zakaz przebywania osobom postronnym (bez opasek „pole namiotowe”). Wejściówki na pole namiotowe (za 90 zł) można zakupić w przedsprzedaży na stronie www.ekobilet.pl/ckis. Będzie można je też zakupić na miejscu w kasie. Na polu namiotowym obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. W czwartek z pewnością wybór najlepszych miejsc będzie o wiele większy niż w piątek i sobotę. Zaś członkowie Drużyny Pierścienia (i tylko oni!) mają możliwość pojawienia się na polu namiotowym już w środę od godziny 16.00!

Pyt. 14. Czy będzie tzw. pole ciche dla rodziców z małymi dziećmi?
Odp. Częściowo TAK, ale inaczej niż do tej pory.
W tym roku będzie funkcjonować „ciche pole namiotowe” ale nie do wyłącznego użytku przez rodziny z małymi dziećmi tylko przez wszystkie osoby zainteresowane spokojem i ciszą zwł . w nocy. Położone jest w północno zachodniej części wioski festiwalowej w pewnym oddaleniu od sceny głównej (ok 300 m) i stodoły (150m). Również na tym „cichym” polu największy wybór najlepszych miejsce miejsc jest w czwartek. To pole będzie położone blisko strefy sanitarnej, m.in. żeby nie trzeba było daleko przemieszczać się z dzieckiem do toalety. AKTUALIZACJA 31.08. Po długaotrwałych deszczach uznaliśmy, że Ciche pole namiotowe w pierwotnej loikalizacji może nie spełnić swojego zadania, z tego wzgledu wytypowano nowa lokalizację dla tego pola na łące gdzie pierwotnie miała stać scena.

Pyt. 15. Czy uczestnicy festiwalu mają zapewniony parking ? 
Odp. TAK. Zarówno posiadacze karnetów i biletów dziennych mają zagwarantowane miejsce na parkingu w pobliżu wioski festiwalowej (w odległości ok 300-400 m). Jego lokalizacja nie zmieniła się w stosunku do lat ubiegłych. Po przejechaniu mostu na Popradzie należy kierować się prosto. Zielony Parking zlokalizowany jest po ok 300 m za mostem i po przejechaniu skrzyżowania z drogą prowadzącą do wioski festiwalowej), która będzie zamknięta dla ruchu kołowego.  Na terenie wioski festiwalowej podobnie jak w latach ubiegłych obowiązuje całkowity zakaz ruchu wszelkich pojazdów. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa i koniecznością zachowania przejezdności dróg ewakuacyjnych.
W 2021 r nie planujemy uruchomienia Camper Parku, ani pola dla motocyklistów. Kampery mogą stacjonować (bezpłatnie) na parkingu. Osoby śpiące w kamperze na parkingu mogą korzystać z infrastruktury sanitarnej w wiosce festiwalowej.
AKTUALIZACJA 31.08. Po długotrwałych deszczach parking główny w pierwotnej loikalizacji może nie spełnić swojej roli o ile szybko nie nastąpi poprawa pogody. Kierowcy proszeni są u stosowanie sie do zaleceń Parkingowego. Jezeli stan nawierzchni sprawai ryzyko „zakopania się” pojazdów prosimy i nie wjeżdzanie na zielony parking trawiasty tylko pozostawienie aut po jednej południowej stronie drogi, drga strone pozostawiając wolną.  Uruchomiony zostanie także zapasowy parking P2, który jst w lepszym stanie. Osoby nie mieszkające w wiosce festiwalowej biorące udział w wieczornych koncertach moga skorzystać również z parkingu przy kościele parafialnym.

Pyt. 16. Czy będą zapisy na warsztaty?
Odp. TAK.
Niektóre warsztaty mają limit uczestników (np. 15-20 os). Pozostałe warsztaty są otwarte b.o. (limitowane pojemnością sali czy namiotu). Rozkład warsztatów godzina i miejsce rozpoczęcia znajdziecie w aplikacji, i na plakatach na terenie wioski festiwalowej (przy kasie i przy biurze festiwalowym). Komunikaty (dot. zmian) będą publikowane na tablicy ogłoszeń w sąsiedztwie biura festiwalowego.
Pre-rezerwacje podobnie jak w poprzednim roku będzie można robić ok. 3 dni przed festiwalem z pomocą naszej festiwalowej aplikacji. Będzie to rezerwacja z pierwszeństwem, którą następnie należy potwierdzić na miejscu w wiosce festiwalowej najpóźniej we czwartek!!! (tak, tak, to ukłon w stosunku do osób, które przyjeżdżają na cały festiwal).
Zapisywać na warsztaty osobiście będzie można się wiosce festiwalowej już od godz. 14.00 we czwartek 29 VIII.
Na większość animacji dla dzieci nie trzeba się zapisywać, ale obowiązuje rozsądek dot. pojemności miejsca czy dostępu do materiałów i rekwizytów.
AKTUALIZACJA 31.08. Mimo uruchomienia aplikacji zrezygnowaliśmy z zapisów na warszaty przez aplikację. Zapisać na warsztaty będzie można sie w punkcie informacyjnym przy pasie (namiot pannonica), od czwartku godz. 13.00 w sposób tradycyjny : tj. lista papierowa.  Przyczyna jest prozaiczna. Okazało sie , że aplikacja w obecnej wersji nie umożliwia wstrzymania zapisów po przekroczeniu limitu osób. Powoduje to spore zamieszanie i tak naprawde więcej szkód i zawiedzionych nadziei niż ułatwienia życia. Musimy poprawić ten element w przyszłym roku.  

Pyt. 17. Jakie atrakcje są dodatkowo płatne?
Odp. Na terenie wioski festiwalowej znajduje się mała stadnina koni i paintball, te atrakcje są płatne dodatkowo. Będą też płatne degustacje wina, oraz spływ kajakowy. Udział w innych warsztatach jest w reguły bezpłatny (chyba, że wyraźnie zaznaczono inaczej).
Polecamy zakupy na kramach (gadżety, biżuteria, ciuchy, ceramika itp… ) ma się rozumieć … też „za pieniążki”.
Oczywiście dwie istotne pozycje takie jak: dojazd na festiwal i wyżywienie w trakcie również trzeba opłacić sobie samemu.

Pyt. 18. Czy w wiosce festiwalowej jest wi-fi?
Odp. Raczej nie. ☹
Funkcjonujemy w górach, gdzie nie zawsze można liczyć na Internet w komórce. Co roku mierzymy się z problemem przepustowości łączy. Jakiś czas temu zainwestowaliśmy pewne środki we własną infrastrukturę (funkcjonującą 3 dni w roku!) :-). Ale w 2019 r w trakcie słynnej burzy przed koncertem Gorana Bregovića uległa ona zniszczeniu. Tak wiec niczego nie obiecujemy, i mimo że znów podejmiemy pewne próby lepiej nastawić się, że będą to (znowu) trzy dni bez Internetu.

Pyt. 19. Czy na terenie wioski festiwalowej można płacić kartami kredytowymi, np. za karnety kupowane w kasie, posiłki?
Odp. zasadniczo NIE. Ale na terenie wioski festiwalowej pojawiały się pojedyncze terminale płatnicze kart kredytowych :-).
Organizatorzy planują uruchomienie w kasie głównej terminalu obsługującego karty kredytowej, którą będzie można zapłacić za karnet czy wejściówkę, ale ostatecznie zależeć to będzie od … niezawodności łącza internetowego w praktyce.
Jakby co to w Barcicach jest jeden bankomat (w sąsiedztwie biblioteki w odległości ok 700 m od wioski festiwalowej)
Przypominamy również, że za karnet kartą płatniczą można zapłacić przez Internet w systemie ekobilet.pl/ckis .

Pyt. 20. Jak wygląda kwestia zaplecza higienicznego w wiosce festiwalowej „w szczerym polu”? Czy są toalety, umywalki, prysznice?
Odp. Na terenie wioski festiwalowej dostępne jest podstawowe zaplecze higieniczne. Podczas festiwalu funkcjonują to bezpłatne toalety polowe typu Toi, Toi codziennie serwisowane. Toalety są także wewnątrz Stodoły w Odnozynie, ale w odróżnieniu od bezpłatnych toalet polowych są płatne.
Na terenie wioski festiwalowej są umywalki i prysznice polowe. Oprócz tego  będą większe i lepiej wyposażone konterenery: prysznicowy, sanitarny i umywalkowy w strefie sanitarnej niedaleko pola namiotowego (w zachodniej części wioski festiwalowej).

Pyt. 21. Czy będzie bezpieczna strefa dla małych dzieci pod sceną?
Odp. TAK.
Korzystając z niej rodzice udostępniają swoim dzieciom o wiele lepszą widoczność sceny (nie zasłanianej przez osoby dorosłe), a równocześnie nie narażają dzieci na „poturbowanie” przez osoby żywiołowo tańczące pod sceną. Wstęp do strefy mają dzieci do lat 7 i ich rodzice/opiekunowie. Bezpieczna strefa dla dzieci pod sceną będzie po prawej stronie.
Ale w tym roku planujemy udostępnić spory teren umożliwiający oglądanie koncertów przy dużo mniejszej niż bywało liczbie uczestników, wydaje się więc, że rodzice z dziećmi będą mogli stosunkowo komfortowo uczestniczyć w koncertach w wielu miejscach, nie tylko w wydzielonej strefie po prawej stronie sceny.

Pyt. 22. Czy GuczoDisko będzie każdej nocy?
Odp. NIE, Guczodisko na Pannonice tradycyjnie odbywa się JEDEN RAZ PODCZAS każdej edycji i zawsze w nocy z czwartku na piątek. Decydując się na późniejszy przyjazd na festiwal (np. w drugi albo trzeci dzień) bezpowrotnie traci się okazję do udziału w GuczoDisku.
W tym roku czwartkowe GuczoDisko zapoda Dj Warsaw Balkan Madness i odbędzie się nie w Stodole (ciasnota!) tylko w tzw. dużym namiocie..

Pyt. 23. Czy będą nocne powrotne pociągi odwożące uczestników po koncertach w kierunku Nowego Sącza i Rytra)”?
Odp. NIE.
Organizatorzy nie podejmują się tego w 2021 roku. Musicie liczyć na publiczny transport ( o który w nocy jest bardzo trudno) lub na podwózkę autem. Z Barcic do Nowego Sącza i Rytra wiodą też wygodne ścieżki rowerowe, wiec opcją jest powrót po koncertach rowerem (pamiętaj o oświetleniu!)

Pyt. 24. Skasowałem sobie e-maila z potwierdzeniem zakupu karnetu z Ekobiletu i co więcej utopiłem na wakacjach swoją komórkę z potwierdzającym sms’em. Czy mogę odzyskać bilet?
Odp. NIE. To analogiczna sytuacja jak zgubienie papierowego biletu albo zgubienie portfela z pieniędzmi. Ty utraciłeś dowód zakupu biletu, my również go nie mamy, bo nie jesteśmy administratorem bazy Ekobilet’u. Apelujemy zatem: dbajcie o swoje bilety. Na wszelki wypadek dostajecie je w dwóch trwałych i łatwych do zachowania i skopiowania postaciach. Sami możecie zrobić dowolną ilość kopii bezpieczeństwa czy wydruków. Nie zrobimy tego za Was.

Pyt. 25. Czy w 2019 roku będzie akcja „Nie ściągamy opasek!”?
Odp. Prawdopodobnie TAK.
Nasz plan zakłada, że znowu będzie podobna (nieco zmodyfikowana) akcja (challenge) dla „twardzieli” pn. „Nie ściągamy!/nie obcinamy!”.
Każdy, kto przez cały wrzesień „przenosi” na ręce swoją tekstylną opaskę pannoniczną dostanie specjalny kod upoważniający do zakupu w SPECJALNEJ cenie karnetu na 9. Pannonica Festival. Szczegóły i dokładne terminy ogłosimy niedługo po zakończeniu 8-smej edycji. Na pewno warunkiem wypełnienia czelendżu będzie zachowanie całych, dyndajacych końcówek. Planujesz „okaleczanie” opasek? Spoko!, ale tracisz możliwość udziału w akcji!
Nie znamy jeszcze w tym momencie cen, które obowiązywać będą w 2022 r, ale na pewno docenimy wszystkich posiadaczy karnetów na edycję 2021 i zaproponujemy im najlepsze ceny na przyszłoroczny festiwal.
Akcja prowadzona jest na Facebooku na specjalnym wydarzeniu.  Bądźcie czujni!

Pyt. 26. Kiedy najwcześniej można przyjechać do wioski festiwalowej?
Wioska festiwalowa będzie otwarta dla gości festiwalu od godz. 12.00 w czwartek 2.09.21 r. Dopiero wtedy zezwalamy na wstęp na pole namiotowe i do wioski festiwalowej. Dzień wcześniej na namiotowym mogą zameldować się (po godz. 16.00) wyjątkowo tylko członkowie Drużyny Pierścienia. (z zastrzeżeniem, że nie gwarantujemy ze wszystko już wtedy będzie zapięte na ostatni guzik). W środę nie ma gastronomii, i jest tylko podstawowe zaplecze sanitarne. Ogólnie w środę przed rozpoczęciem festiwalu w wiosce w dalszym ciągu trwają prace przygotowawcze z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu. Im mniej osób „pląta” się wtedy bez celu po wiosce tym lepiej dla wszystkich.

Pyt. 27. Jak wygląda w tym roku organizacja wioski festiwalowej oraz rozmieszczenie najważniejszych obiektów?
Zmiany są, ale nie są duże. Scena i najważniejsze strefy w wiosce festiwalowej pozostają bez zmian. Zmienia się lokalizacja cichego pola namiotowego, strefy sanitarnej i usytuowanie namiotów, w których będą odbywać się niektóre wydarzenia towarzyszące.
Dla zobrazowania jak wygląda przestrzenna organizacja wioski festiwalowej podczas 8 edycji Festiwalu Pannonica mamy dla Was specjalną mapkę.

Pyt. 28. Coś mi wypadło (zachorowałem/nie dostałem urlopu/zmieniłem plany) czy mogę zwrócić karnet i otrzymać zwrot gotówki?
Odp. NIE.
Prawo do zwrotu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni z zakupów internetowych nie dotyczy biletów wstępu na wydarzenia (takie jak np. koncerty, festiwale, mecze piłkarskie, itp.). Dzięki temu organizatorzy są chronieni od nagłych rezygnacji z uczestnictwa w wydarzeniach, które przygotowują (często przez wiele miesięcy) i ponoszą koszty jego organizacji. Zwrot przysługuje tylko w przypadku wydarzeń, które zostały odwołane przez Organizatora.

Jeśli coś jeszcze Was nurtuje, piszcie śmiało biuro@pannonica.pl
uwaga; 2 dni przed festiwalem (od 31 sierpnia włącznie) i podczas trwania festiwalu zastrzegam, że z powodu nawału obowiązków nie odpowiadam na indywidualne maile i zapytania (np. jaka jest teraz pogoda w Barcicach albo czy są jeszcze bilety), przepraszając z góry, jeśli któreś z zadanych nam pytań pozostanie bez odpowiedzi.

pozdrawiam

Wasz Karol  (w Barcicach, 29,08.2021 r)

66 komentarzy do "Ekspert Karol odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące spraw organizacyjnych (aktualizacja 31.08.2021)"

 • comment-avatar
  Ola
  27 sierpnia 2015 (07:26)
  Reply

  A czy na pole namiotowe można wnosić jakiekolwiek jedzenie?

  • comment-avatar
   Wojtek
   5 sierpnia 2017 (21:51)
   Reply

   Można , aczkolwiek stoiska gastronomiczne będą niepocieszone 🙂 oczywiście nie dotyczy to napojów alkoholowych, których nie można wnosić.

 • comment-avatar
  Ewelina
  7 sierpnia 2017 (11:24)
  Reply

  Nie dziwię się, że ze specjalnej strefy dla dzieci nie chce korzystać zbyt wiele osób. I to z jednej prostej przyczyny, nie po to się jedzie razem, mam tu na myśli parę z dzieckiem, by jedno z nich siedziało w specjalnej strefie z dzieckiem, a drugie samo pod sceną. Radzę przemyśleć pomysł jeśli ma on mieć jakiekolwiek zastosowanie.

  • comment-avatar
   Wojtek
   16 sierpnia 2017 (16:12)
   Reply

   Pozostaniemy przy swoim; strefa w której będzie 40 dzieci i 80 dorosłych przestanie spełniać roli strefy komfortu i bezpieczeństwa dla dzieci.
   Są oczywiście inne wyjścia można stanąć z boku, z tyłu ale z małym dzieckiem pod scenę gdzie rządzi roztańczony tłum nigdy bym się nie pchał.

  • comment-avatar
   Robb
   29 sierpnia 2018 (00:04)
   Reply

   „Nie dziwię się, że ze specjalnej strefy dla dzieci nie chce korzystać zbyt wiele osób”? Well … w 2017 było to mnóstwo osób, które korzystały 😉

 • comment-avatar
  Konrad
  10 sierpnia 2017 (16:02)
  Reply

  Czy wstęp na pole namiotowe jest możliwy już w środę czy dopiero w czwartek?

  • comment-avatar
   Wojtek
   16 sierpnia 2017 (16:01)
   Reply

   W tym roku mamy zdecydowanie mniejszą elastyczność w tym względzie (impreza masowa). Pole namiotowe wyposażone w sanitariaty itp. będzie przygotowane od czwartku 31.08 wcześniej jest to zwykła łąka, gdzie będą trwać dodatkowo intensywne i tym samym uciążliwe prace związane z budową wioski festiwalowej. Dlatego uprzejmie prosimy o przybywanie na nasze pole namiotowe najwcześniej w czwartek rano (po godz 9.00). Jeśli ktoś chce przyjechać w dolinę Popradu parę dni wcześniej to możemy polecić inne funkcjonujące tu pola namiotowe. W Barcicach kilka namiotów przyjmie Pani Kazimiera Łatka prowadząca gospodarstwo agroturystyczne więcej>>> . Cena to 7,5 zł za os. i 5 zł za namiot (w dostępem do łazienki). Natomiast niedaleko Barcic prywatne pola namiotowe jest np. w Rytrze (Elżbieta Pasiut tel. 604-206-209) więcej>>> Cena to 4 zł /os i 2 zł prysznic.
   Za zgodą władz gminy Stary Sącz między 29 a 31 sierpnia 2017 uruchomione zostanie również bezpłatne pole biwakowe w Barcicach na tzw. Przystani Rowerowej, która położona jest przed mostem na Popradzie po drugiej stronie drogi naprzeciwko boisk Barciczanki. Na Przystani Rowerowej jest toaleta, wiaty, miejsce na grilla i dostęp do wody. Z pola biwakowego bezpłatnie mogą korzystać osoby udające się na Pannonikę, które zechcą przybyć w Beskid Sądecki przed festiwalem. Pole biwakowe jest ogrodzone, ale nie jest strzeżone.

 • comment-avatar
  Oskar
  18 sierpnia 2017 (16:33)
  Reply

  Czy można na teren pola namiotowego wnieść Turystyczną kuchenkę gazową ??

  • comment-avatar
   Wojtek
   18 sierpnia 2017 (19:43)
   Reply

   Tak, można.

 • comment-avatar
  Kaśka
  18 sierpnia 2017 (22:25)
  Reply

  Przyjeżdżamy na festiwal ze znajomymi. Jedni kamperem, drudzy z namiotem. Czy jest możliwość rozbicia się obok siebie? Przyjeżdżamy na cały czas trwania festiwalu z małymi dziećmi. Czy jest możliwość wjazdu kamperem na ciche pole namiotowe?

  • comment-avatar
   Wojtek
   21 sierpnia 2017 (00:32)
   Reply

   W ostateczności może tak być(zgoda dotyczy oczywiście CamperParku). Na szczęście udało nam się powiększyć jego areał, więc miejsce jest. Prosimy ustawić namiot na tyle inteligentnie, żeby nie przeszkadzał kamperom i tym samym, żeby nie irytował podstawowych (żeby nie napisać „prawowitych”) użytkowników CamperParku. 🙂
   Uwaga w 2018 r nie ma już takiej możliwości.
   Update 2019. W tym roku oficjalnie umożliwiamy taki manewr, ale za ten przywilej trzeba zapłacić specjalną opłate za namiot (sprawdż w cenniku http://www.pannonica.pl/cennik-2/?fbclid=IwAR2aHrk_xjX0i57_oCG8eUDhVBqkIu5HytFGNQ0vziAUOXeWU8ZvedNnKco)

 • comment-avatar
  Oskar
  21 sierpnia 2017 (13:15)
  Reply

  Czy na polu namiotowym jest dostep do pradu, gniazdek elektrycznych ??

  • comment-avatar
   Wojtek
   27 sierpnia 2017 (11:39)
   Reply

   Nie

 • comment-avatar
  Krzysiek
  23 sierpnia 2017 (11:41)
  Reply

  Pytanie: Czy kupując bilet jednodniowy można dopłacić 20 PLN, żeby rozbić się na polu namiotowym?

  W szczególności chciałbym kupić bilet na sobotę, ale rozbić się na polu namiotowym już w piątek w nocy i zostać na nim do niedzieli. Czy jest to możliwe?

  • comment-avatar
   Wojtek
   27 sierpnia 2017 (11:42)
   Reply

   tak własnie należy zrobić. bilet „pole namiotowe” to zryczałtowana opłata za cały okres festiwalu od czwartku rano do niedzieli w południe. Ale uwaga!!!
   żeby pojawić się na polu namiotowym w piątek trzeba mieć bilet „wejściówkę” na piątek

 • comment-avatar
  Michał
  24 sierpnia 2017 (18:39)
  Reply

  Hej. Czy przy rejestracji na polu jest obowiązkowy dokument tożsamości czy wystarczy sam bilet z wejściem na pole i dajmy na to potwierdzenie danych przez znajomego?

  • comment-avatar
   Wojtek
   27 sierpnia 2017 (11:43)
   Reply

   Minimum formalności. Trzeba mieć bilet! Dowodu tożsamości nie pokazujemy.

 • comment-avatar
  Olga
  28 sierpnia 2017 (09:24)
  Reply

  Pole działa od czwartku. Ale czy w środe wieczór moge już zaparkowac na parkingu festiwalowym?

  • comment-avatar
   Wojtek
   28 sierpnia 2017 (20:56)
   Reply

   Tak, można

 • comment-avatar
  Teresa
  28 sierpnia 2017 (10:14)
  Reply

  Czy 11 letnie dziecko wyrośnięte niewiele ponad 140 cm może liczyć na bezpłatne wejście/ bilet ulgowy?

  • comment-avatar
   Wojtek
   28 sierpnia 2017 (20:59)
   Reply

   Niestety nie. 14o to 14o cm. a np. 145 cm > 140 cm. Po to jest to kryterium i miarka, żeby nie było żadnych dylematów.

 • comment-avatar
  Barbara
  28 sierpnia 2017 (11:45)
  Reply

  Kiedy będzie znany szczegółowy program (wraz z godzinami) imprez towarzyszących?
  Jest bardzo dużo atrakcji, w wielu chcę uczestniczyć i chciałabym sobie rozplanować wszystkie dni w całości.

  • comment-avatar
   Wojtek
   28 sierpnia 2017 (20:59)
   Reply

   dziś wieczorem 🙂

 • comment-avatar
  Paweł
  29 sierpnia 2017 (21:28)
  Reply

  Dobry wieczór, czy każdy uczestnik wraz z wejściem otrzyma rozpiskę koncertów/warsztatów ?

  • comment-avatar
   Wojtek
   17 sierpnia 2019 (20:48)
   Reply

   Partnerem Festiwalu jest Budweiser Budvar, w zwiazku z czym można się spodziewać tego znakomirtego czeskiego piwa rodem z Czeskich Budziejowic 🙂 w wersji, lager, Ciemne i bezalkoholowe

 • comment-avatar
  Kamil
  30 sierpnia 2017 (22:26)
  Reply

  Czy na terenie festiwalu będzie sprzedaż alkoholu ? Jak tak to jakiego ?

 • comment-avatar
  Waldek
  28 czerwca 2018 (13:38)
  Reply

  Jak chce kupić karnety na 3 dni dla 2 osób z 1 namiotem tzn. powinienem wybrać 1 bilet za 150 i drugi za 130 czy 2 bilety po 150 ?

  • comment-avatar
   Wojtek
   4 lipca 2018 (22:41)
   Reply

   2 bilety po 150 zł . Opłata za pole namiotowe dotyczy kązdej dorosłej osoby (bez wzgledu na ilośc osób w namiocie).

 • comment-avatar
  Mateusz
  15 sierpnia 2018 (06:07)
  Reply

  Czy na polu namiotowym mozna rozpalac grilla?

  • comment-avatar
   Wojtek
   15 sierpnia 2018 (10:50)
   Reply

   Zakaz grillowania na polu namiotowym!!! Co podoba się jednemu , niekoniecznie spodoba się sąsiadom. O zagrożeniu pożarowym nie wspominając.

 • comment-avatar
  Jan
  18 sierpnia 2018 (21:42)
  Reply

  Mamy 2x karnet 3 dni „blind promo” (bez pola nam.), kupiony przez Ekobilet. Czy jest możliwość przekazania biletów innym osobom?

  • comment-avatar
   Wojtek
   19 sierpnia 2018 (10:04)
   Reply

   Tak, nie robimy z tym żadnego problemu, bilet nie jest imienny 🙂

 • comment-avatar
  oskar
  23 sierpnia 2018 (12:10)
  Reply

  Mam pytanie odnosnie splywu pontonem czy jest tylko jedna godzina ta 9:30 czy bedzie mozliwosc splyniecia w pozniejszej godzinie, o ile pamietam rok temu byla mozliwosc

  • comment-avatar
   Wojtek
   24 sierpnia 2018 (21:57)
   Reply

   Spływy w piątek i sobotę zaczynają się od godz 9.30 i będą trwały co najmniej kilka godzin. Oczywiście wiele zależy od pogody i stanu wody.

 • comment-avatar
  Marti
  24 sierpnia 2018 (10:15)
  Reply

  Czy na terenie festiwalu jest dostępny depozyt aby przechować wartościowe rzeczy ?

  • comment-avatar
   Wojtek
   24 sierpnia 2018 (21:57)
   Reply

   Nie. nie świadczymy usług depozytu (na zielonej łące) 🙂

 • comment-avatar
  Aagnieszka
  26 sierpnia 2018 (20:41)
  Reply

  Wybieram się na Festiwal rowerem? Czy jest możliwość zabrania go ze sobą na pole namiotowe?

  • comment-avatar
   Wojtek
   26 sierpnia 2018 (22:40)
   Reply

   oczywiście 🙂

 • comment-avatar
  Jacek
  29 sierpnia 2018 (15:37)
  Reply

  Czy można spać w aucie na parkingu (nie kamper) ? nie mam namiotu a chciałbym jednocześnie zachować mobilność więc spanie w samochodzie wydaje się naturalnym rozwiązaniem. Oczywiście posiadam karnet na 3 dni.

  • comment-avatar
   Wojtek
   10 września 2018 (23:59)
   Reply

   można

 • comment-avatar
  Marek
  30 sierpnia 2018 (12:38)
  Reply

  A ja coś na żarty dodam 😉 Bo mnie zainspirowała zeszłoroczna Pannonica…. do naukowych rozważań o tym jak znaleźć najczystszego toi toia 😀 Bo choć organizatorzy dbają dobrze o sprzątanie sanitariatów, to wiadomo… przy takiej liczbie osób cudów nie będzie 😛 Po zeszłorocznej Pannonice postanowiłem zatem podejść do tego problemu z NAUKOWEGO punktu widzenia 😀 I teraz, drodzy festiwalowicze, dzielę się z Wami efektem mojej mozolnej pracy: Algorytmem Znalezienia Najczystszego Toi Toia 😀 Nie przeraźcie się ;P
  https://drive.google.com/file/d/0B6W0tA09B2O0TUNQZkVwM2R3WkE/view

  • comment-avatar
   Wojtek
   1 września 2018 (12:04)
   Reply

   🙂 🙂 🙂

 • comment-avatar
  Jacek
  30 sierpnia 2018 (13:29)
  Reply

  Jeszcze jakiś czas temu nie było dopisu o tym że w 2018 nie będzie możliwe dostawienie namiotu do Campera nawet jak przyjechaliśmy razem jeśli tak jest to w zasadniczy sposób wpływa na nasz plan wspólnego przyjazdu ( Dopisek jest zupełnie nowy ) a plany powstały wcześniej .Wielka szkoda

  • comment-avatar
   Wojtek
   11 września 2018 (00:58)
   Reply

   Update 2019. W tym roku można, tylko za ten przywilej (rozbicie namiotu z Camper Parku) trzeba wnieść specjalną opłatę (patrz cennik)

 • comment-avatar
  Jacek
  30 sierpnia 2018 (14:01)
  Reply

  Czy jeśli na pole Camperów przyjadę busem typu doka (kabina + skrzynia ładunkowa otwarta)i na pace rozbiję namiot to mogę być podciągnięty pod pojazd typu Camper.I będę mógł się cieszyć z festiwalu razem ze swoimi znajomymi którzy parkują swoje T-3 California ?

  • comment-avatar
   Wojtek
   11 września 2018 (00:01)
   Reply

   Tak jest. Taki pojazd to dla nas kamper 🙂

 • comment-avatar
  Irena
  31 sierpnia 2018 (12:28)
  Reply

  Cześć,

  o której godzinie będzie można wejść do wioski festiwalowej, mając jednodniowy bilet na sobotę 01.09?
  I o której należy ją opuścić?

  • comment-avatar
   Wojtek
   11 września 2018 (00:04)
   Reply

   Do wioski można wejść w sobotę rano, a opuścic powinno się ją po sobotnich koncertach czyli po północy w nocy z soboty na niedzielę

 • comment-avatar
  Krzysztof
  1 września 2018 (12:18)
  Reply

  Brać buty za kostkę „po górach” czy tarmpki zwykłe?

  • comment-avatar
   Wojtek
   11 września 2018 (00:04)
   Reply

   buty takie jak bierze się na wędrówki po górach

 • comment-avatar
  Kasia
  16 stycznia 2019 (00:48)
  Reply

  Czy istnieje możliwość postawienia campera w strefie dla rodzin z małymi dziećmi? Oraz czy w Camper parku jest dostępność prądu?

  • comment-avatar
   Wojtek
   10 marca 2019 (19:15)
   Reply

   ad 1 NIE (camper w strefie dla małych dzieci)
   ad 2 NIE Prąd w CamperParku

 • comment-avatar
  Krysia
  15 kwietnia 2019 (00:05)
  Reply

  Hej,
  1. czy można zaparkować auto osobowe na polu dla camperow i w nim spać? Placi się za wjazd 30zl od osoby czy od auta.
  2. czy spiąć na polu dla camperow / parkingu w aucie można legalnie korzystać z kabin prysznicowych na polu namiotowym?

  • comment-avatar
   Wojtek
   25 kwietnia 2019 (02:29)
   Reply

   1. Nie. Camper Park jest tylko dla kamperów i vanów przystosowanych do spania.
   2. Prysznice na polu namiotowym są dla mieszkańcó pola namiotowego. Na polu namiotowym nie mają prawa przebywać osoby bez opaski „pole namiotowe”

 • comment-avatar
  Jola
  16 lipca 2019 (10:33)
  Reply

  Na polu namiotowym obowiązuje zakaz grillowania, ale czy gdzieś na terenie festiwalu będzie wyznaczone miejsce – np stałe ognisko/grill, gdzie można będzie rzucić własną kiełbaskę (tudzież inne żarełko) darmowo na ruszt ?

  • comment-avatar
   Wojtek
   17 sierpnia 2019 (20:58)
   Reply

   🙂 Dla miłosników dań z Grilla konsekwentnie polecamy przysmaki z grilla serwowane przez współpracujące z nami podmioty gastronomiczne. Natomiast miłosnikom grilowania polecamy imrpezy dedykowane dla tego (skadinąd sympatycznego) modelu spędzana wolnego czasu. Obawiamy się, że nie zaspokoimy wszystkich marzeń i aspiracji naszej festiwalowej społeczności. Za co z góry przepraszamy.

 • comment-avatar
  Gosia
  17 lipca 2019 (15:56)
  Reply

  czy jest możliwość zwrotu biletów?

  • comment-avatar
   Wojtek
   17 sierpnia 2019 (20:53)
   Reply

   Nie. I nie chodzi tu tylko o nasz festiwal. Zwrotów w ogóle nie praktykuje się w przypadku spzredaży biletów na wydarzenia kulturalne czy sportowe. Jest to usankcjonowane prawnie.
   Za to nie robimy problemu jeśli chodzi o odsprzedaż (czy podarowanie biletu innej osobie). Bilety nie sa imienne i w łatwy sposób można je przesłąc w formie eletroniczje (sms,e-mail). Uruchomismy w tym celu nawet specjalną grupę na Facebooku https://www.facebook.com/groups/1925328617760895/

 • comment-avatar
  Pola
  14 sierpnia 2019 (23:39)
  Reply

  Czy w tym roku będą bezpłatne pociągi po koncertach w kierunku starego Sącza?

  • comment-avatar
   Wojtek
   17 sierpnia 2019 (20:45)
   Reply

   Tak, będą odjazd z Barcic o godz 0:36, przyjazd do Nowego Sącza o godz. 0:50

 • comment-avatar
  Karol
  22 sierpnia 2019 (14:54)
  Reply

  czy są jakiekolwiek ograniczenia w możliwości korzystania z pola namiotowego dla rodziców z małymi dziećmi? Planujemy przyjechać w 3 osoby dorosłe i dwoje małych dzieci do 140cm.

  co w przypadku, gdy za rok, dwa, jedno dziecko będzie powyżej kryterium 140cm, drugie nadal poniżej?

  • comment-avatar
   Wojtek
   24 sierpnia 2019 (12:23)
   Reply

   Jeśli rodzice z małym dzeckiem (2+1) czy z większą ilością dzieci, to jak najbardziej. Natomiast niechętnie zapraszamy na to pole grupy o odwrotnych proporcjach typu 12 dorosłych i jedno dziecko.

 • comment-avatar
  Mateusz
  23 sierpnia 2019 (08:56)
  Reply

  Kiedy będzie dostępna aplikacja Pannonica na 2019 rok? Do rozpoczęcia festiwalu 6 dni a tu ani widu ani słychu o aplikacji do zapisów…

  • comment-avatar
   Wojtek
   24 sierpnia 2019 (12:21)
   Reply

   Oczekujemy na aproval ze strony Apple’a. Aplikacja jest gotowa. Niestety kolejka w której utknęlismy … długa

 • comment-avatar
  Magda
  24 sierpnia 2019 (08:47)
  Reply

  Witam serdecznie! W najczęściej zadawanych pytaniach pisze Pan o aplikacji, jednakże nie dostrzegam jaka to aplikacja. Mogłabym prosić o nazwę?

  • comment-avatar
   Wojtek
   24 sierpnia 2019 (12:19)
   Reply

   Aplikacja jest gotowaod 22.08, Obecnie od ok 50 godzin czeka na akcetapację (paroval) ze strony Apple. Jak tylko ją otrzymamy powiadomimy o możliwości ściągnięcia.


Zostaw komentarz