Boban & Marko Marković Orkestar gwiazdą 2. Pannonniki

„Legenda z Serbii”, „Miles Davis Bałkanów” – założyciel i lider legendarnej grupy zawita na 2. Pannonica Folk Festival (28-30 sierpnia)
Na festiwalu, który rości sobie prawo do muzycznej spuścizny Bałkanów nie może zabraknąć tych, którzy są zarówno twórcami jak i tworzywem muzyki Bałkanów. Wprost z połonin Serbii, już w sobotę 30 sierpnia, na zakończenie koncertowej części Pannonicy na scenie pojawią się dwie najważniejsze, bałkańskie trąbki. Ojciec i Syn. Boban i Marko.

Podsumowanie Boban2

Boban Marko Marković Orchestra – Król i Książe gatunku balkan brass. Choć dziś należałoby ich przedstawiać w odwrotnej kolejności, bo to Marko wiedzie prym w kilkunastoosobowej orkiestrze, u boku legendarnego ojca – Bobana. Ambasadorzy serbskiej trąbki. Stali bywalcy festiwalu w Gučy. Grana przez nich muzyka to połączenie tradycyjnego folkloru Bałkanów – iskrzących čočków, porywających kolo – oraz nowoczesnych brzmień, za sprawą których publiczność traci kontakt ze stateczną rzeczywistością, dając się ponieść mającemu w sobie coś z pierwotnej dzikości – nieprawdopodobnemu szaleństwu. Temperament w czystej postaci.

Jeśli nie macie jeszcze planów na koniec lata, zastanawiacie się czy Pannonica to miejsce dla Was – ta informacja powinna rozwiać Wasze wątpliwości i sprowadzić Was na ścieżkę decyzyjną, którym głównym elementem jest kliknięcie w ten link i zakup festiwalowego karnetu. A ten nie kosztuje 200 zł, nie kosztuje 100 zł, nawet 50 zł. Teraz kosztuje 36 zł. A w cenie aż 9 koncertów i mnóstwo festiwalowych atrakcji. No to co? Jedziemy?