Kristijan Azirović Orkestar – nagradzani, ale dalej autentyczni

Romska orkiestra Kristijan Azirovic Orkestar z Bojnika w południowej Serbii to aktualna prva truba Guče – pierwsza trąbka festiwalu w Guczy z 2021 roku! Wcześniej ten laur zdobyli już w 2013 roku.
To już któryś festiwal Pannonica, kiedy gościmy w „krzakach nad Popradem” aktualnego króla serbskiej trąbki, bo taka rangę ma prva truba zdobyta w Guczy i z doświadczenia wiemy, że są to koncerty, które na zapadają w pamięci.
Muzyka ekipy skupionej wokół Kristjana Azirovića przynosi radość i smutek serbskiej duszy i wita nas wszystkich na autentycznej bałkańskiej imprezie. Założona w 2004 roku wielokrotnie brała udział w największym na świecie festiwalu orkiestr dętych w Guca, zdobywając wiele nagród łącznie z tymi najcenniejszymi tytułami w 2013 i 2021 roku.

Lider orkiestry zaczął grać na trąbce, w wieku około 8 lat. Prawdę mówiąc nie miał wyboru, bo na trąbce grał jego dziadek, ojciec, brat, wujek. „Wszyscy jesteśmy muzykalni, trąbka to nasze życie, nie bardzo widzimy się w innej profesji” przyznaje Kristijan Azirović i zaprasza na swój występ na Pannonice w czwartek 1 września 2022 r.

Jeśli jeszcze nie masz karnetu na 9. Pannonica Festival 2022, kliknij w link, który prowadzi prosto do >>> sklepu internetowego z biletami.