Los Kamer – muzyczni nomadzi z Meksyku, reprezentanci nurtu BalkanMex

Los Kamer już 14 lat funkcjonują na scenie muzycznej. Wszyscy członkowie pochodzą i mieszkają w mieście Ixtapaluca w Meksyku, bądź w jego okolicy.

Los Kamer to zespół z gatunku fusion, który gra głównie własne, oryginalne kompozycje. Ale przyznają, że są pod mocnym muzycznym wpływem Emira Kusturicy, Fanfary Ciocàrlia, Taraf de Haïdouks, Amsterdam Klezmer Band, Manu Chao, i jeszcze kilku innych. Swoje oryginalne brzmienie Los Kamer osiąga poprzez połączenie bałkańskich rytmów z jazzem, swingiem, stylami western, klezmer i gypsy oraz tradycyjnej meksykańskiej muzyki i rytmów latynoamerykańskich.

Rozkwit muzyki BalkanMex w Meksyku jest faktem. Tradycja i imprezowy charakter to dwa główne powody dla których Los Kamer sięgnął po ten właśnie gatunek.

Będąc Cyganami wcześniej czy później musieli stać się muzycznymi nomadami podróżującymi m.in. do Europy. W latach 2015 – 2022 roku odbyli już sześć tras koncertowych, z czego ostatnia trwała 4 miesiące! Niektóre kraje z którymi dzielili się już swoją muzyką to: Węgry, Holandia, Niemcy, Włochy, Belgia, Polska, Francja, Szwajcaria i wiele innych.

Graja zarówno niewielkie koncerty jak i nie obce są im sceny na wielkich festiwalach takich jak: Masala Weltbeat Festival (Niemcy), Goulash Disko (Chorwacja), Boomtown Fair 2017,2018,2022 (UK) czy Glastonbury Festiwal 2019 (UK).