Międzynarodowy kolektyw zrodzony z pasji do muzyki bałkańskiej

BALKLAVALHAU Koolektiv

Projekt powstał w Porto we wrześniu 2020 roku i jest owocem pasji do muzyki bałkańskiej
i bliskowschodniej, która połączyła muzyków z Portugalii, Chile, Brazylii i Polski, obecnie mieszkających i tworzących w mieście nad Douro.
Od początku celem zespołu było nie tylko odtwarzanie tradycyjnych tematów, ale także wzbogacanie tradycji o własne doświadczenia i o dziedzictwo muzyczne, które każdy wyniósł ze swojego środowiska.
Artyści wierzą, że muzyka jest jednym z najlepszych sposobów na przekraczanie granic i odnajdywanie podobieństw w różnicach – a intensywne muzyczne współistnienie szybko doprowadziło do wniosku, że choć tak różne i odległe, wszystkie tradycje mają to samo pulsujące serce.
Koncert Balklavalhau to dźwiękowa podróż przez kraje Europy Wschodniej, ale na pokładzie znajdziemy również wpływy latynoskie, arabskie, słowiańskie i portugalskie.
Zespół przybliża słuchaczom muzykę mniejszości często marginalizowanych we własnym środowisku. Wśród wielu języków i dźwięków znajdujemy przesłanie, które łączy je wszystkie – że od początku istnienia ludzkości muzyka nie zna granic, klas społecznych i nierówności.

Skład zespołu:
André Oliveira, Portugalia, skrzypce, vocal
Emanuel Diaz, Chile, klarnet, vocal
Tomás Serrano, Brazylia, trąbka
Greta Wardęga, Polska, darbouka,
Voice Isidro Valdes, Chile, akordeon, vocal

Jeśli nie masz jeszcze kupionego karnetu na festiwal Pannonica możesz to zrobić choćby teraz klikając w link, który prowadzi prosto do >>> sklepu internetowego z biletami.