Pannonica dla żądnych wrażeń nie tylko muzycznych

Oprócz koncertów największych gwiazd muzyki etnicznej Południowo-Wschodniej Europy (Boban Marko Markovic Orchestra, Beshodrom, Caci Vorba), odbywających się miedzy 28 a 30 sierpnia w Barcicach k/Starego Sącza, organizatorzy Festiwalu Pannonica przewidzieli również szereg atrakcji: warsztaty, animacje dla dzieci, opowieści podróżnicze z Bałkanów, kino „pod chmurką”, wędrówki po okolicy oraz balkan party z DJ-em.

Podobnie, jak w roku ubiegłym na poza koncertowy program festiwalu składać się będą bezpłatne warsztaty tańców bałkańskich w kole prowadzonę przez Katarzynę Witek oraz warsztaty rękodzielnicze (w tym malowania na szkle, wyrobu koszyków, czy kolorowych koralików z ceramiki) oraz warsztato-hepening „Hafty na drzewach”. Do udziału w warsztacie o zupełnie innym charakterze, bo poświęconemu przeciwdziałaniu „mowie nienawiści” zapraszamy wspólnie z inicjatywą HejtStop. Wszystkie wymienione są bezpłatne dla posiadaczy karnetów i biletów dziennych.

Częściowo płatne będą natomiast warsztaty wędkarskie (opłata za złowioną i skonsumowaną rybę) oraz pszczelarskie (opłata za transport do pasieki).

Codziennie między godziną 9.00 a 16:00 odbywać się będą animacje dla dzieci: zajęcia plastyczne, ceramiczne, teatrzyk (prowadzenie m.in. Pracownia Żywa i Gogola Sisters) oraz gry i zabawy o tajemniczych nazwach: bańkowe szaleństwo, rzut balonowym oszczepem, malunki na buźkach, zabawki z sianka, „twister”, i wiele innych .

W tym czasie rodzice spokojni o swe pociechy będą mogli wziąć udział w wędrówkach po okolicy, w planach min. przejście przez Głęboki Jar i zdobycie platformy widokowej na Woli Kroguleckiej (najpiękniejsze widoki na Dolinę Popradu). Nocą, po koncertach wyświetlać będziemy filmy dokumentalne, poruszające tematykę społeczności romskiej na Bałkanach i nie tylko: Good bye, how are you, Księga rekordów Szutki oraz  Opowieści z cygańskiego taboru. 

Po czwartkowym bloku koncertowym organizatorzy zapraszają na szaloną imprezę pod hasłem „Guczodisko” (na terenie wioski festiwalowej), nawiązującą do kultowego festiwalu muzyki bałkańskiej odbywającego się od ponad 50 lat w Gucy (Południowa Serbia). Imprezę, pełną nowoczesnych brzmień poprowadzi DJ Empe, który w ramach autorskiego projektu „Halo Ziemia!” bezkompromisowo miksuje balkanbeat, elektro tzigane, nuevo flamenco, afro-cubano, reggaeton, bhangrę, kolumbijską cumbię, bułgarską czałgę, rumuńskie manele czy etno rap. Do tego wszystkiego dokłada klasyczne tematy folk i pop ubrane w klubowe szaty plus hity polskiego etno.

Tegoroczną nowością są spotaknia z podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich wrażeniach z wypraw do Macedonii i Albanii. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o śledzenie programu (bedą mieć miejsvce przed wieczornymi koncertami na tzw. „małej scenie”.

Za dodatkową opłatą uczestnicy Festiwalu Pannonica mogą wziąć udział w spływie Popradem (kajakiem lub pontonem), a także spróbować swoich sił w jeździe konno (zapisy na miejscu w wiosce festiwalowej).

Pannonica przyjazna jest rodzinom, dlatego warto pamiętać, że dzieciaki (te do 140 cm wzrostu) nie płacą za wstęp na teren wioski festiwalowej.

KAtarzyna Witek Tańce
warsztaty tańca prowadzone przez K.Witek

1170833_507065766051457_17586237_n[1]
animacje dla najmłodszych
didgeridoo dla każdego

głeboki Jar (by M. Rola)
exploring Głęboki Jar