Sudarynja Electro – energetyczny koktajl!

Sudarynja Electro to nowoczesne, etno – folkowe, klubowe brzmienia, które narodziły się z połączenia żywiołowych, kobiecych wokali Sudarynji z elektronicznymi aranżami producenta muzycznego i DJ Rafała Gładysza. Efektem tej symbiozy jest skoczny, smaczny i energetyczny koktajl białego śpiewu oraz mocnych, orientalnych bitów. Tradycje czterech stron świata splatają się tu z elektroniką, inspirowaną ognistymi Bałkanami i magicznym Wschodem, tworząc taneczną, zmysłową całość.
Zapraszamy w etniczna podróż!
Wokale: Katarzyna Janas, Joanna Berenika Nitefor
Produkcja muzyczna, bity, elektronika, brzmienie, futujara: Rafał Gładysz

Sudarynja Electro. medium (1)

Dziewczyny z Sudarynji:
Sudarynja czerpie z tradycji muzycznych różnych stron świata. W tradycyjnym śpiewie szukamy nowych dróg i rozwiązań, wykorzystując różne techniki śpiewu, tworzymy na bazie pieśni tradycyjnych własne aranże.
Zespół Sudarynja powstał w 2011 roku, wcześniej przez 8 lat działaliśmy jako otwarta grupa warsztatowa. W stale rosnącym repertuarze mamy pieśni ukraińskie, rosyjskie, bułgarskie, serbskie, macedońskie, gruzińskie, żydowskie, łemkowskie, cygańskie, polskie, pieśni obrzędowe, kupalne. Wspólny mianownik naszej twórczości to energia, harmonia i wielogłosowość. I radość.
Na koncertach pojawiają się w dwóch odsłonach: Sudarynja (czysta forma, tradycyjne pieśni etniczne) oraz Sudarynja Electro – ta wystąpi na 3. Pannonica Folk Festival (doskonała symbioza etnicznych wokali z nowoczesnymi, klubowymi elektronicznymi brzmieniami).
Historia Sudarynji zaczęła się w roku 2003, od warsztatów śpiewu białego u Jevgenija Jefremova, lidera zespołu Drevo. Po warsztatach uczestnicy zaczęli się spotykać na wspólnym śpiewaniu i wkrótce zawiązała się dość liczna, otwarta grupa warsztatowa, spotykająca się na wspólnej nauce pieśni, technik wokalnych oraz na licznych warsztatach.
I tak było aż do roku 2011, kiedy to grupa śpiewacza zamieniła się w niezależny zespół, który postanowił zająć się muzyką etniczną, pieśniami i koncertowaniem na poważnie:)


Sudarynja Electro. Ženi Me Mamo (official video)

Rafał Gładysz – kompozytor, producent muzyczny, DJ, założyciel studia „PINE ROOM STUDIO”.
Przygodę z muzyką zaczął w roku 2003 od wydania kilku albumów awangardowej elektroniki
w polskiej wytwórni Chill – Label oraz w brytyjskiej Artificial Bliss Records.
Po setkach godzin spędzonych w domowym studio, udało mu się stworzyć własny, unikalny styl, hybrydę nowoczesnej muzyki elektronicznej oraz tradycyjnych brzmień instrumentów etnicznych z całego świata. Efektów jego pracy można posłuchać m.in. w projektach: Manasuna, Namaste 2.0, MISTIK, Sudarynja oraz w solowym projekcie DJ RAJOW.
Zasięg muzyczny Rafała jest bardzo szeroki -od spokojnych plam dźwiękowych przez
dubowo – dubstepowe brzmienia, po skoczne klubowe klimaty.
W wolnych chwilach wyłącza prąd i pogrywa na magicznym instrumencie, rodem ze słowackich gór, zwanym futujara.


Bonus – making of, tak powstawał klip Sudarynji Electro.

Karnety na cały festiwal kupisz tutaj

Bilety na pojedyncze dni kupisz tutaj