A może motocyklem albo kamperem na Pannonikę?

Typowy pannonikowicz śpi się w namiocie na polu namiotowym. Tak robi zdecydowana większość osób przybywających na nasz festiwal. Ale nie wszyscy! Camperowcy (kamperowcy) i wszelkiej maści caravaningowcy mogą od kilku lat korzystać w wydzielonego pola dla kamperów, vanów z funkcja spania i przyczep kampingowych. W tym roku w ramach swoistego eksperymentu uruchamiamy również (nowość!!!) wydzielone pole dla motocyklistów. A eksperyment, jak eksperyment …  może się powieść, ale wcale nie musi. Zobaczymy!
Jesteśmy w pełni przekonani do słuszności wprowadzonego jakiś czas temu zakazu ruchu pojazdów mechanicznych na terenie wioski festiwalowej, ale prawdopodobnie … udało się znależć rozwiązanie kompromisowe. Jeśli motocykliści zgodzą się na pewne ograniczenia, to bedą mogli mieszkać na Pannonice w swoim towarzystwie, mając swoją maszyne na oku (w pobliżu swojego namiotu), co postulowali od dawna. O jakie ograniczenia chodzi ?
1. dojazd drogą okrężną (nie przez środek wioski festiwalowej)
2. ograniczona możliwość wjazdu (i wyjazdu)  z włączonym silnikiem; tylko między godz.  8 rano i 8 wieczorem i uwaga !!! wyłącznie przez 5 minut w trakcie każdej godziny, tj. między 40 a 45 minutą po każdej godzinie, Z prośbą, żeby być jak najmniej uciążliwym dla innych festiwalowiczów.
Ok, może to trochę restrykcyjne, dziwne/głupie ale … pamiętajcie, że nie jesteśmy  typowym zlotem motocyklistów (nigdy nim nie byliśmy).
Zarówno Camper Park jak i pole dla motocyklistów bedą w tym roku ogrodzone, posiadać bedą także podstawowe zaplecze sanitarne (toi toi). Z góry astrzegamy, że w tych strefach nie będzie innych udogodnień takich jak możliwośc podpięcia sie do prądu (pierwsze pytanie), ale oczywiście mieszkańcy tych stref moga korzystać z pozostałej infrastruktury znajdującej się w wiosce festiwalowej.

Poniżej szkic z lokalizacją Camper Parku i pola namiotowego  dla motocyklistów.


Co to jest motocykl ? każdy głupi wie! Natomiast czym jest camper (kamper) to jest już sprawą trochę dyskusyjna. Nie możemy zgodzić się na najszerszą możliwą definicję, że każdy pojazd jest kamperem (bo przecież można zdrzemnąc się na siedzeniu) :-). Ilość miejsc w Camper Parku jest ograniczna, dlatego wybaczcie, ale nie będziemy wpuszczać tam każdego auta, którego kierowca zadeklaruje, że zamierza spać w samochodzie. W tym roku bez żadnej litości wykluczamy z Camper Parku także samochody osobowe, których właściciele mają ochotę przespać się w namiocie w sąsiedztwie swojego autka. Nie ma sensu nalegać, że znajomi,  że namiot malutki … i takie tam … .
Camper Park tylko dla kamperów! (patrz fot. poniżej)

Na Wasze wyraźne życzenie zarówno Camper Park jak i pole namiotowe dla motocyklistów będą w 2018 roku ogrodzone! To oznacza dla nas dodatkowe koszty, a w konsekwencji nową (niewielką) dopłatę za pojazd (20 zł*/25 zł** za kamper (motocykl)  za cały festiwal.
Czyli nocując w Camper Parku albo na polu namiotowym dla motocyklistów trzeba będzie zapłacić standardowo za każą osobę (pow. 140 cm) i oprócz tego jeszcze dopłacić za pojazd (20 zł*/25 zł** za cały festiwal) za motocykl albo kamper.
Dopłatę za pojazd (camper lub motocykl) można kupić tutaj

* cena do 22 VIII 2018
** cena od 23 VIII 2018

ps. W roku 2018 niezmiennie parkowanie aut na naszym festiwalowym „zielonym” parkingu jest BEZPŁATNE.

10 komentarzy do "A może motocyklem albo kamperem na Pannonikę?"

 • comment-avatar
  Wiesiek
  20 lipca 2018 (10:34)
  Reply

  Szybkie pytanie : majac 4 karnety z dopłatą do pola namiotowego przejeżdżamy kamperem i śpimy w kamperze, również mam dokupić oplate za pojazd?

  • comment-avatar
   Wojtek
   28 lipca 2018 (15:15)
   Reply

   Tak! Kamper w 2018 r dodatkowa opłata 20 zł (za pojazd!/cały festiwal)

 • comment-avatar
  Jacek
  16 sierpnia 2018 (21:16)
  Reply

  czy można nz festiwal zabrać psa

  • comment-avatar
   Wojtek
   18 sierpnia 2018 (11:24)
   Reply

   Można 🙂
   Trzeba tylko dbać, żeby piesek nie zostawiał śladów, w które ktoś inny może wdepnąć. A dodatkowo jeśli pies jest na tyle duży, że budzi respekt i stresuje innych to trzeba mieć ze sobą kaganiec i smycz.

 • comment-avatar
  Robert
  19 sierpnia 2018 (03:17)
  Reply

  Kiedy wymyślono opłatę za kamper? W lutym nie było to uwzględnione w cenniku.

  • comment-avatar
   Wojtek
   19 sierpnia 2018 (10:19)
   Reply

   Miesiąc temu, gdy ogłosiliśmy, że Camper Park w tym roku w ogóle będzie. Wtedy ogłosiliśmy (po raz pierwszy) zasady dotyczące kamperów i motocykli na ten rok.
   Wcześniej (przez kilka miesięcy załatwiania formalności i zgód) CamperPark stał pod dużym znakiem zapytania i nie mogliśmy podać na ten temat żadnych informacji.

 • comment-avatar
  Adam
  30 sierpnia 2018 (07:12)
  Reply

  Czy dobrze rozumiem, że można równie dobrze zostawić motocykl na polu namiotowym dla motocyklistów ew. na bezpłatnym zielonym parkingu a sam namiot rozbić na głównym polu?

  • comment-avatar
   Wojtek
   11 września 2018 (00:00)
   Reply

   dobrze rozumiesz

 • comment-avatar
  Robert
  3 września 2018 (16:30)
  Reply

  W tym roku kampery były za daleko od wioski od natrysków i od sceny głównej. Powinna być możliwość zaparkowania kampera na polu dla motocyklistów. Proszę to rozważyć przy organizacji Pannonicy w przyszłym roku.

  • comment-avatar
   Wojtek
   11 września 2018 (00:08)
   Reply

   Kampery było w tym samym miejscu co do tej pory 🙂
   Bardzo łatwo można „załapać się na pole dla motocyklistów” wystarczy przyjechać na Pannonike … motocyklem 🙂 a nie kamperem 🙂


Zostaw komentarz