Mała scena na Pannonice ożyje dzięki „Koncertom na polu”

W tym roku, w ramach eksperymentu, ale też wskutek naszego jubileuszowego amoku zaproponujemy Wam jeszcze więcej koncertów. Nie tylko na scenie głównej ale też na „małej scenie” przeznaczonej przede wszystkim dla festiwalowiczów o szerokich horyzontach muzycznych, albo po prostu o otwartych głowach. Liczymy na Wasz liczny udział, bo kapele przywożą dla Was otwarte serducha i w ogóle wszystko co mają najlepsze.
Wystąpią dla Was:


Nany Hudák & SHZ (Slovakia) – piątek 1.09.2023

Zespół SHZ (Spontánne Hudobné Zoskupenie) został założony przez Nany Hudáka  Namy jest muzykiem z Prievidzy i od lat tworzy swoje piosenki i inspiruje swoimi opowieściami słuchaczy w całej rodzinnej … Czechosłowacji.

Zespół koncertuje od roku 2003 i przez ten czas zdążył nagrać 6 albumów studyjnych. 

Od roku 2016 muzycy współpracują z renomowanym wydawnictwem słowackiej sceny alternatywnej Slnko Records.  W roku 2022 Nany nagrał swój pierwszy solowy album „Marmurowe Słońce”, który późnej który stał się podstawą przedstawienia teatralnego. Ten teatralno – muzyczny performens z udziałem Emmy Kováčovej był prezentowany wiosną 2023 roku na 4 przedstawieniach w Polsce.

Skład: Nany Hudák: (gitara akustyczna/wokal), Magdaléna Boráková Hianiková: (wiolonczela/wokal), Matej Tkáč: (wiolonczela/wokal)

Nany Hudák & SHZ


Somethingski – piątek 01.09.2023

Nikodem Soszyński – od niespełna 20 lat jest związany z szeroko pojętą działalnością muzyczną, swoją karierę zawodową aktualnie rozwija głównie jako muzyk w autorskim projekcie Somethingski. Przez ponad dziesięć lat był wokalistą, multiinstrumentalistą, leaderem oraz menadżerem zespołu Freeborn Brothers, z którym odbywał trasy koncertowe w całej Europie oraz dwukrotnie w Brazylii. Do najważniejszych wydarzeń w których brał udział można zaliczyć koncerty na Colours Of Ostrava Festival w Czechach, Rotterdam Bluegras Festival w Holandii, Poborina Folk Festival w Hiszpanii, Psycho Carnival Festival w Brazylii, Festiwal Partnerstwa we Lwowie, The Cursus Festival w Anglii oraz wiele innych. W swojej dyskografii posiada 10 nagranych płyt w tym jedną solową wydaną w 2021 r. W 2020 roku napisał książkę „Siedem Godzin do Celu”, która jest zbiorem opowieści oraz przemyśleń z licznych tras koncertowych i podróży. Napisał także programy koncertowe: „Wszyscy jesteśmy garncarzami” stworzone na potrzeby Ośrodka Medynia oraz współtworzony „Leśmian.online” czyli twórczość Bolesława Leśmiana okraszona muzyką folkową.

Somethingski


Neon Faces – sobota 2.09.2023

Neon Faces to formacja etno-jazzowa wykonująca autorskie kompozycje oraz aranże melodii z różnych zakątków świata. Kwartet uformował się w sierpniu 2020 po spontanicznym występie w ramach „Moving Out” – serii koncertów organizowanych przez Ethana Smitha oraz kolektyw @Krakow Music.

Członkowie zespołu dali się już poznać krakowskiej scenie muzycznej z wielu innych projektów (The Afronauts, The Awarians, Ninja Episkopat). Końcem sierpnia ukażę się debiutancki album grupy,, w którym zabrzmią dźwięki inspirowane muzyką Bliskiego Wschodu i Indii, współczesnym jazzem, muzyką elektroniczną i ambientem.

Skład: Ethan Smith – saksofon, flet poprzeczny, Mojżesz Tworzydło – gitara, elektronika, Mikołaj Spendel – bas, Kasia Bobik – instrumenty perkusyjne

Neon Faces


Asia Nawojska – sobota 2.09.2023

Autorka tekstów, songwriterka, aranżerka. Razem ze swoim akustycznym trio zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty oraz piosenki zarówno z jej pierwszej debiutanckiej EP, jak i te krążące jako single. Szukająca i z radością błądząca gdzieś pomiędzy muzyką klasyczną, alternatywą a indie popem i folkiem, samozwańczo nazywająca swoją muzykę częścią eclectic soundu. Z autorskimi piosenkami występowała m.in na SLOT Art Festiwalu, Lecie na Fortach czy Kraków Culture Summer.

Asia Nawojska


Wszystkie cztery powyższe koncerty będą możliwe do zrealizowania dzięki współpracy z projektem „Koncerty na polu” w osobie niestrudzonego promotora myzyki Michała Chojeckiego

Dodatkowo na małej scenie namiocie w nocu z czwartku na piątek będzie mieło miejsce tradycyjne, a w tym roku dodatkowo jeszcze jubileuszowe bo 10-te Guczodisko, które tym razem rozkreci dla Was niezawodny (grał już na Pannonice 3 razy!) DJ Warsaw Balkan Madness.

Warsaw Balkan Madness – czwartek Guczodisko noc z 31.08 na 1.09.2013

Warsaw Balkan Madness to przede wszystkim radość…. radość która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych „dęciaków” skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne jak i wizualne.