Parking

Jednym z ważnych powodów, który przyczynił się do tego, że Festiwal Pannonica jest ceniony i lubiany jest nasza przyjazna i ekologiczna polityka parkingowa.

1. Parkingi na festiwalu Pannonica są bezpłatne.
2. W wiosce festiwalowej obowiązuje całkowity zakaz wjazdu pojazdów silnikowych* (aut, kamperów, motocykli) co sprawia, że atmosfera wioski festiwalowej sprzyja zabawie, relaksowi (w poczuciu bezpieczeństwa, bez spalin, stresu, rozjeżdżonych poboczy, zakorkowanych dróg).
3. Parkingi usytuowane są w niedalekiej odległości od wejścia do wioski festiwalowej w zasięgu krótkiego i przyjemnego spaceru (5-10 min).
4. Wspieramy i promujemy przyjazd na festiwal komunikacją publiczną, przejazdami współdzielonymi i … rowerem!

W roku 2023 w związku z nową lokalizacją wioski festiwalowej w Myślcu (a nie w Barcicach jak w poprzednich latach) prosimy o zapoznanie się z nową lokalizacją naszych parkingów.

Osoby przybywające na festiwal samochodami prosimy o kierowanie się na parkingi, a nie w okolice wioski festiwalowej, ponieważ w w najbliższym sąsiedztwie wejścia do wioski festiwal nie ma ogólnodostępnych miejsc parkingowych i może to spowodować sparaliżowanie skrzyżowania drogi do Myślca z ulicą Wegierską (droga z Nowego do Starego Sącza). Osoby niezorientowane będą zniechęcane za pomocą specjalnej tablicy.

W 2023 roku przygotowaliśmy dla was trzy parkingi.

Lokalizację parkingów zaprezentowano na mapce poniżej:

Parking P1 (ogólnodostępny) na leśnej drodze (która poza festiwalem pełni role ścieżki rowerowej).

Parking P2 dla osób z Nowego Sącza (nr. rej. KN) (z dogodnym dojazdem od strony Nowego Sącza).
W przypadku zapełnienia parkingu 1 pojazdy z nr rejestracyjnymi innymi jak KN również będą mogły skorzystać z tego parkingu

Parking PUP (zamknięty), wyłącznie dla obsługi festiwalu i osób upoważnionych z identyfikatorami . O identyfikatory mogą ubiegać się też m.in. osoby z małymi dziećmi oraz inwalidzi i osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Jak otrzymać identyfikator? Należy wysłać zdjęcie swojego auta z widoczną tablicą rejestracyjną oraz naklejką oznaczająca pojazd dla os. niepełnosprawnych lub auto przewożące małe dzieci mailem („Baby on board”, „Dziecko jedzie z nami” itp. mailowo na adres: bliskiparking.pannonica@gmail.com . Można także wysłać inny dokument z przypisanym numerem rejestracyjnym upoważniajacy do uprzywilejowanego wjazdu lub parkowania ze względu na niepełnosprawność. Swoją prośbę o miejsce na parkingu dla pojazdów uprzywilejowanych można dodatkowo uzasadnić podajac rzeczowe argumenty**. W mailu zwrotnym prześlemy identyfikator, który należy wydrukować  w dwóch egzemplarzach i umieścić za przednią i tylną szybą. Najlepiej zrób to sam. W ostateczności identyfikator wydrukujesz w biurze festiwalowym (ale bez niego nie wjedzieśz na parking UP).
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Zgłoszenia wysłane po 30.08.2023 mogą nie zostać rozpatrzone.

Uprzejmie prosimy o respektowanie całkowitego zakazu wjazdów pojazdów na teren wioski festiwalowej, co podyktowane jest względami bezpieczeństwa oraz stosowanie się do wskazówek naszej służby parkingowe.

Instrukcja wjazdu na Parking P1:

Z ronda Jana Pawła II w Starym Sączu zjeżdzamy do Browaru Starosądeckiego, po czym, po ok. 20 m kierujemy się w prawo w kierunku południowym.
*z wyjątkiem aut z identyfikatorami (służby porządkowe o komunalne, organizacja i osługa festiwalu, artyści, dostawcy)
** muszą to być argumenty inne niż chęć bezplatnego nocowania w aucie w pobliżu wioski festiwalowej

zjazd w kierunku browaru (w lewo) i do Parkingu P1 (w prawo)
sposób parkowania na ścieżce rowerowej (P1) parkujemu ukosnie , WYŁĄCZNIE z prawej strony
2/3 szerokosci po lewej stronie powinny zostać wolne (ruch jednokierunkowy dla samochodów oraz scieżka dla rowerzystów)