Mamy klip! Kusturica na przemian śmiał sie i płakał, jak oglądał

Tak naprawdę chodziło o dobrą zabawę na planie, a efekt artystyczny miał byc pochodną dobrego nastroju. W krótkim filmie pokazujemy historię miłosną. Dwie dziewczyny (przyjaciółki) kochają tego samego chłopaka. Kończy się tak, że jedna zdobywa jego serce, a druga nie mogąc się z tym pogodzić wyjeżdża ze swojej wioski w świat. Są też trąby i tańce. Jak to na Bałkanach :).

Dziękujemy mieszkańcom Barcic i okolic, zespołowi „Starosądeczanie”, załodze CKiS w Starym Sączu, wolontariuszom, którzy pojawili się w umówionym miejscu przy moście na Popradzie i wszystkim, którzy przyczyniki się do powstania tego teledysku.

Plenery do klipu znaleźliśmy w Barcicach i sąsiedniej Woli Kroguleckiej oraz Mostkach (wszystkie miejscowości w gminie Stary Sącz) oraz pobliskim i zaprzyjażnionym Podegrodziu (zagroda Kubalówka) i Stadłach (przystanek autobusowy).

scenariusz i reżyseria: Wojciech Knapik , Paweł Liber – Lee Bros
w rolach głównych: Katarzyna Kleszcz, Maria Madej, Tomasz Indyk
zdjęcia i montaż: Paweł Liber – Lee Bros
kierownik planu: Wojciech Knapik
muzyka: Barka BrassBand (fragment utworu Strasna Stvar z albumu „Bomba”)
produkcja: Lee Bros (Kraków)

Zespół Barka BrassBand zezwolili nam na wykorzystanie utworu „Strasna Stvar” do filmu promującego Pannonica Folk Festiwal. Mamy na to pisemną zgodę od zespołu.