Tryptyk, więcej niż trójca

Zespół „Tryptyk” powstał w grudniu 2013 roku.
Zespół wykonuje muzykę ethno- folkową,  inspiracje czerpie z melodii łuku Karpat, i Bałkanów oraz tworzy własne kompozycje. Tryptyk jest laureatem II nagrody Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Grupa brała udział w Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, gdzie skrzypek zespołu otrzymał ,,Złote Gęśle,,.

Tryptyk” to grupa, która powstała z inicjatywy Mirki Zaziąbło – Hubiak, która jest liderką zespołu.

Artystka w 2019 roku wydała swoją solową płytę “Kulturowa rozmowa”. Płyta składa się z folkowych utworów góralskich, polskich, słowackich i pieśni łemkowskiej. Dobór pieśni, wynikający z ukształtowanych przez lata gustów artystki, dał w zestawieniu ciekawą ścieżkę muzyczną – od polskich przez słowackie po łemkowskie utwory o różnorakim kolorycie i tempie .
 Do nagrań zaprosiła znajomych muzyków z różnych regionów Polski. Dzięki temu tradycyjne nuty z obszaru gorczańsko-pienińskiego oraz melodie z różnych stron Karpat brzmią oryginalnie, ukazują szeroką paletę nowych pomysłów i barw, a jednocześnie zachowują swój dawny, rodzimy charakter. Mirka aktualnie realizuje się w kilku projektach muzycznych poprzez folk od Bałkanów do Karpat .Od 2021 wraz z Kubą Bobasem Wilkiem tworzą duet w którym skupiają się na głównie na muzyce Bałkanów.

W skład zespołu oprócz polskich muzyków wchodzi również cymbalista ze Słowacji.
Mirosława Zaziąbło-Hubiak-śpiew
Wojciech Zaziąbło-skrzypce
Marcin Zaziąbło-skrzypce 2
Zdenko Cernak-cymbały
Kuba Bobass Wilk-gitara oraz perkusjonalia
Eugeniusz Kubat-kontrabas
Tomasz Mastalski-akordeon

Jeśli jeszcze nie masz karnetu na 9. Pannonica Festival 2022, kliknij w link, który prowadzi prosto do >>> sklepu internetowego z biletami.