Dzieci na Pannonice. Poradnik dla rodziców.

Dzieci są najważniejsze!  
Tak jest od samego początku i cieszy nas, że niezależni obserwatorzy zauważyli, że Pannonica jest bardziej „rodzinnym” festiwalem niż większość tego typu imprez i że dzieci są wszędzie widoczne, wręcz stały się swoistą „wizytówką” festiwalu.

Jakieś dowody? Pierwsze z brzegu artykuły, relacje:
>>>Dzieci łagodzą obyczaje – Sądeczanin    >>>Folkowo-rodzinnie-rekreacyjnie e-magnifier.pl
no i nasza specjalna foto-galeria poświęcona dzieciom na Pannonice

Dlaczego warto przyjechać z dziećmi na Festiwal Pannonica?
Zebraliśmy 7 najważniejszych powodów; nasze festiwalowe „lucky seven” 🙂

1. Dzieci (pod opieką dorosłych) tradycyjnie nie płacą za bilety. Nie potrzebują żadnych wejściówek (karnety/bilety). Ani opłaty za pole namiotowe. Chodzi o całkiem małe, nieco większe i całkiem duże dzieci (dopóki nie przekroczą 140 cm wzrostu*).
2. Co roku przygotowujemy bogatą ofertę animacji, pokazów i warsztatów twórczych dla dzieci. Nie ma u nas dmuchanych zjeżdżalni. Są za to są wigwamy, „zaczarowany ogródek”, zagroda z kozami, i spora ilość siana w specjalnej „strefie zabaw dla dzieci”,  gdzie dzieci świetnie się bawią w gronie rówieśników. Rodzice mogą zostawić swoje dzieci na kilka godzin pod opieką animatorów, a samemu uczestniczyć w wybranych warsztatach czy zajęciach dla dorosłych. Są również specjalne warsztaty familijne, w których udział biorą rodzice razem z dziećmi.
3. Od samego początku w wiosce festiwalowej funkcjonuje wydzielone „ciche pole namiotowe” pomyślane w pierwszym rzędzie o rodzicach z małymi dziećmi. Na tym polu obowiązuje cisza nocna. „Ciche pole namiotowe” jest to nasz autorski „patent” nigdzie indziej nie występujący „w przyrodzie” (a przynajmniej nie spotkany przez nas dotąd na innych festiwalach).
4. Począwszy od 2016 roku wydzielamy w pobliżu sceny specjalną strefę bezpieczeństwa i komfortu dla małych dzieci, gdzie wstęp mają wyłącznie dzieci z rodzicami i skąd nawet małe dzieci mogą bez trudu widzieć występy na scenie i gdzie do minimum ograniczono ryzyko ścisku czy potrąceń przez tańczące dorosłe osoby.
5. Dbamy o słuch odbiorców i tzw. komfort akustyczny podczas koncertów. Nagłośnienie najwyższej jakości umożliwia pełne wyeksponowanie walorów muzycznych koncertów, bez konieczności przekraczania dopuszczalnej granicy głośności bezpiecznej dla słuchaczy (zwłaszcza dla małych dzieci). Dodatkowo w punkcie informacyjnym rozdajemy stoppery do uszu dla dzieci (jeśli nie mają specjalnych polecanych przez nas słuchawek).
6. W wiosce festiwalowej, w „strefie gastro”przez cały dzień oferowane jest smaczne i zdrowe i różnorodne wyżywienie smakujące dzieciom. Nie ma więc konieczności przygotowywania posiłków we własnym zakresie, w warunkach polowych.
7. Festiwal organizowany jest w ostatnim tygodniu wakacji. Rok szkolny w 2017/18 zaczyna się oficjalnie 4 września 2017 r. Rodzicom oszczędzono dylematów co wybrać; rozpoczęcie roku szkolnego czy Pannonikę. Festiwal kończy się w sobotę w nocy, a cała niedziela pozostaje na spokojny powrót do domu.

O co w tym wszystkim chodzi?
Dzieci na festiwalu „łagodzą obyczaje” 🙂 co jest korzystne dla atmosfery i klimatu panującego w wiosce festiwalowej.
A czy to działa? Przekonajcie się sami. Naszym zdaniem TAK!

*o wiele prostsze do zweryfikowania w warunkach polowych kryterium niż wiek (bez zbędnych dokumentów, zaświadczeń)


Jeśli chcesz zabrać dzieci na Pannonikę, to polecamy zakup biletu/karnetu (im wcześniej tym taniej), a najlepiej od razu, klikając w link, który prowadzi prostu do >>> sklepu internetowego . Oczywiście mowa o biletach „dla siebie”, bo dzieci (do 140 cm) ich nie potrzebują :-).

Zdjęcia użyte w galerii są autorstwa: Michała Szwerc, Marcina Talar, Małgorzaty Tomica