Nasz ekspert odpowiada na najczęściej zadawane pytania

Dla Mariana nie ma pytań bez odpowiedzi. Tutaj publikujemy odpowiedzi naszego eksperta na pytania najczęsciej zadawane  organizatorom (telefonicznie bądź drogą mailową).

Zebraliśmy je tutaj w jednym miejscu, żeby rozwiać Wasze wątpliwości. Do festiwalu pozostało jeszcze kilka dni. Codziennie będziemy publikowąć w tym miejscu najciekawsze i najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami. Dlatego warto zaglądać tu systematycznie 🙂
Równocześnie przepraszamy jeśli któreś z zadanych nam pytań pozostało bez odpowiedzi. Jeśli tak było tzn. że zwyczajnie nie byliśmy w stanie. Jak domyślacie się ostatnie dni przed Festiwalem to istne szaleństwo organizacyjne.

Pyt. 1. Kupiłem karnet przez Internet. Dostałem smsa i maila potwierdzającego z Ekobiletu. Czy to jest mój karnet ? Czy to wszystko?
Odp. TAK, Ekobilet jest biletem elektronicznym w formie smsa i e-maila. Najlepiej jest wydrukować potwierdzenie i zabrać ze sobą. Smsa na ekranie swojej komórki lub wydruk ze specjalnym kodem pokazujemy przy wejściu (KASA) i na tej podstawie uzyskujemy opaskę upoważniającą do wejścia na teren wioski festiwalowej. Razem z opaską odbieramy także pozostałe gratisy.

Pyt. 2. Czy na jeden Ekobilet mogą wejść dwie osoby? Sądzę, że to możliwe, wystarczy np. dwa razy pokazać ten sam sms przy wejściu.

Odp. NIE. Na jeden pojedynczy Ekobilet można tylko raz odebrać opaskę . Raz odczytany kod (specjalnym czytnikiem) uniemożliwia późniejsze posłużenie się tym samym Ekobiletem przez inną osobę.

Pyt. 3. Ja zapłaciłam za dwa karnety, a dostałam tylko jeden sms, czy to oznacza że mam tylko karnet dla jednej osoby, a ten drugi jest nieważny?
Odp. Nie ma żadnych powodów do obaw.
Bardzo często jedna osoba podczas jednej transakcji kupowała dwa, trzy, cztery i więcej karnetów. W takim wypadku osoba, która okaże taki podwójny, potrójny, poczwórny Ekobilet dostanie odpowiednio dwa, trzy, cztery (itd) opaski i tyleż kompletów gratisów. Przy zczytywaniu kodu wiemy jaki jest to typ karnetu i ile mamy wydać opasek 🙂

Pyt. 4. Nie zdecydowałem się na zakup karnetu w przedsprzedaży. Czy będę mógł wziąć udział w koncertach kupić bilet na miejscu?

Odp. TAK. Oprócz przedsprzedaży będziemy także sprzedawać bilety w kasie przy wejściu do wioski festiwalowej. Uwaga ! Przebywanie na terenie wioski festiwalowej po godz 15.30 wymaga posiadanie ważnego karnetu lub dziennego biletu. Będzie można je kupić na miejscu jednakże bez większości dodatkowych tzw. gratisów (np. bez mapy, przewodnika i piwa). Liczba karnetów na cały festiwal w cenie promocyjnej 25 zł jest ograniczona, więc może zdarzyć się że zabraknie ich w pewnym momencie. Po wyprzedaniu wszystkich karnetów na cały festiwal będzie można zakupić wejściówki na pojedyncze dni w cenie 12 zł/dzień. Liczba biletów dziennych jest nieograniczona. Dla nikogo ich nie zabraknie.

Pyt. 5. Zamówiłem przez Internet Parking w wiosce namiotowej nie dostałem potwierdzenia co to oznacza?
Odp. Nie wysyłamy oddzielnego potwierdzenia rezerwacji miejsca parkingowego w wiosce festiwalowej. Jeśli formularz był aktywny i złożyłeś zamówienie, to znaczy że twoje zapotrzebowanie do nas dotarło. Jedyny warunek abyy nie przepadło jest taki, że musisz zgłosić się w biurze festiwalowym przy wejściu do wioski festiwalowej najpóźniej w piątek o godzinie 19.30. W innym wypadku twoja rezerwacja przepadnie. I wtedy parkingu będziesz musiał szukać na własną rękę w okolicy wioski festiwalowej (co nie powinno być aż takie trudne).

Pyt. 6. Zapisałam się na warsztaty czy to oznacza że mam zagwarantowane miejsce?
Odp. NIEKONIECZNIE. Mamy bardzo dużo zgłoszeń na niektórych warsztatach 3 a nawet 4 razy więcej chętnych niż miejsc. W czwartek 5 IX wieczorem ogłosimy listę osób zakwalifikowanych na warsztaty w Internecie na naszej stronie www.pannonica.pl. Tak samo na tablicy ogłoszeń w wiosce festiwalowej wywiesimy listę osób zakwalifikowanych wraz z listą rezerwową. Osoby znajdujące się na liście powinny zgłosić się na warsztat punktualnie o 10.00 rano w miejscu zbiórki. W przypadku niezgłoszenia się którejś z osób zakwalifikowanych jej miejsce zajmie osoba z listy rezerwowej. Ew. decyzja o dopuszczeniu bądź nie chetnych z listy rezerwowej ponad limit 16 os. należy do osoby prowadzącej warsztat.

Pyt. 7. Wybieramy się na Festiwal Pannonica większą grupą. Nie mamy karnetów ani biletów. Chcemy przyjechać w ciemno. Czy znajdzie się dla nas miejsce na polu namiotowym ?

Odp. Namawiamy do zakupu karnetów w przedsprzedaży, ale nie jest to „jedynie słuszna” droga. Poza polem namiotowym w obrębie wioski festiwalowej, które ma ograniczoną pojemność będzie także możliwość rozbicia się na polu rezerwowym (o nieco słabszej infrastrukturze) ale w niedalekiej odległości. Miejsca pod namiot więc dla nikogo nie zabraknie.
Inna sprawa, że nie gwarantujemy, że na miejscu dla wszystkich wystarczy karnetów po 25 zł. Być może będziecie musieli zakupić trzy bilety dzienne po 12 zł.
Pyt. 8. Interesuje mnie wycieczka górska z przewodnikiem w sobotę. Gdzie mogę się na nią zapisać?
Odp. Na sobotnią wycieczkę górską z przewodnikiem nie ma limitu miejsc, więc nie ma też zapisów. Trzeba punktualnie o godz. 9.00 stawić się przy kasie w odpowiednim ubiorze i obuwiu. Wycieczka potrwa do godz. 15.00 (15.15) więc warto pomyśleć też o prowiancie. Udział w wycieczce jest bezpłatny.
Pyt. 9. O której rozpoczyna się koncert Kroke? Nigdzie nie podajecie dokładnej godziny 🙁
Odp. Nie podajemy, bo nasz Festiwal to nie lotnisko Heathrow :). Wieczorne koncerty rozpoczynamy ok. godz. 17.00. Przeciętny koncert potrwa ok. 1 h 20 min. ale … będą zapewne bisy, pomiędzy koncertami przerwy techniczne dłuższe lub krótsze. Wygląda, że koncert Kroke powinien zacząć się ok 20.30 – 21.00, ale … niczego nie gwarantujemy 🙂 Rozpocznie się wtedy, kiedy będzie gotów do rozpoczęcia się 🙂

Pyt. 10. Wybieramy się na sobotnie Balkan Etno Party, czyli dyskotekę w stodole? Czy wstęp na nią jest dodatkowo płatny?
Odp. Nie ma żadnych dodatkowych opłat. Żeby wejść na sobotnią dyskotekę Balkan Etno Party potrzebny będzie bilet dzienny na sobotę, ten za 12 zł (bo bilet dzienny to wstęp na wszystkie koncerty i imprezy towarzyszące w danym dniu), albo karnet na cały festiwal za 25 zł. Dyskoteka rozpocznie się ok. 20 minut po zakończeniu koncertu Kroke (orientacyjnie).

Pyt. 11. Skąd będzie wiadomo że jakiś karnet jest z „gratisami” (np. piwo, mapa, przewodnik turystyczny), a inny kupiony za późno już bez gratisow?
Odp. Po dacie wystawienia Ekobiletu. Tylko karnety zakupione do 4 IX (środa) do północy beda upoważniać do tych gratisów. Karnety zakupione póżniej i na miejscu w kasie nie będą upoważniać już do tych gratisów.

Pyt. 12. Co będzie jeśli np. zgubię opaskę? czy dostanę duplikat?
Odp. NIE, nie będziemy wydawać duplikatów. Technologia produkcji opasek Tylvek wyklucza z jednej strony przypadkowe zniszczenie opaski (opaska jest trwała i wodoodporna) a z drugiej strony wyklucza zdjęcie opaski bez jej zniszczenia (w celu np. przekazania jej innej osobie). Prawidłowo założona opaska nie ma prawa również spaść z ręki. Dlatego opaski Tylvek są powszechnie stosowane jako wielokrotne bilety wstępu na takich imprezach jak np. festiwale w formule open-air. Podsumowując: posiadacz opaski powinien dbać by nie uległa ona zniszczeniu (co nie jest takie trudne):)

c.d.n.
Kolejne odpowiedzi naszego eksperta Mariana na pytania zadawane organizatorom będziemy publikować sukcesywnie.

Nasz ekspert Marian